fbpx

У оновленій філармонії гратимуть класику, а також поєднуватимуть непоєднуване

0

Юрій Янко завітав до студії «Українського радіо Харків», щоб розповісти історію професійного і особистісного становлення, про мрії, бажаний формат передачі присвяченої класичній музиці, яку б він хотів слухати.

Звісно, поговорити з директором Харківської обласної філармонії Юрієм Янком може будь-хто (наприклад, поставити йому запитання на філармонійному сайті). Звісно, про реконструйовану Велику старовинну залу не писав останні два тижні хіба що ледащий. Втім, програмі «Говорити. Грати. Співати» цікаво, а про що далі мріє художній керівник філармонії, яка музика звучатиме в новій органній залі, у великій та камерній залі.

«Тепер хочеться наповнити відновлену старовинну залу красивою музикою, чудовими солістами з усього світу. Звісно, ми будемо пробувати поєднувати непоєднуване на перший погляд, експериментувати. Але скільки б ми не змінювалися, не експериментували, не піддавалися на вплив тенденцій все одно, якщо сказати грубо, 80 відсотків повинна тут звучати класика. Це основа-основ: Бетховен, Моцарт, Чайковський, Лисенко, Леонтович. Як ми без них?», — розповів Юрий Янко.

Керівник філармонії сподівається, що в коридорах закладу незабаром можуть з’явитися фото- і художні виставки, а в колишньому фойє є всі естетичні та технічні можливості для проведення костюмованих балів з оркестром. У цій залі, окрім старовинного оздоблення, є відреставрована люстра, виготовлена в середині XIX сторіччя.

У передачі використані фрагменти першого концерту, що відбувся у Великій залі 19 лютого.

П. Чайковський. Концерт для скрипки з оркестром. Академічний оркестр Харківської філармонії. Соліст — Дмитро Удовиченко. Диригент — Юрій Янко. Записи надано Миколою Удовиченком.

Більше слухайте в повному інтерв’ю на UA: Українське радіо (Харків)

Share.

Leave A Reply