fbpx

Шаповалов Ігор Петрович

Шаповалов Ігор Петрович

Ігор Петрович Шаповалов народився у Харкові 15 09.1946 р.
З 1968-го р. працює в симфонічному оркестрі Харківської філармонії. З 1975 р. — на посаді концертмейстера симфонічного оркестру.

Вишукана скрипкова школа, широка ерудиція, працелюбність, авторитет серед колег дозволили йому стати лідером оркестру.

В 1981 р. за багаторічну добросовісну трудову діяльність був нагороджений медаллю «За трудову доблесть».

Його висока професійна майстерність неодноразово відзначалась провідними вітчизняними та зарубіжними диригентами.

В 1988 р. Ігорю Шаповалову було присвоєно звання заслуженого артиста України. В 2005 р. — звання народного артиста України. В 2006 р. став Лауреатом Реґіонального рейтинга «Харків’янин року». В 2009 р. Отримав подяку від Президента України.

За 46 років роботи в симфонічному оркестрі Ігор Шаповалов опанував великий симфонічний репертуар. Протягом всього періода роботи в філармонії ним були створені: ансамбль скрипалів, ансамбль старовинної музики, струнний квартет. Важливою подією в музичному житті Харкова було народження першого професійного камерного оркестру «Харківські солісти». Як соліст та диригент цього колективу Шаповалов знайомить слухачів з кращими зразками класичної музики. Його ім’я відоме не тільки в Харкові, а й в країнах СНД, Польщі, Франції, Швейцарії. Він також виступав з такими відомими виконавцям як Б. Которович, В. Жук, А.Шароєв, В. Кошуба, І. Гавриш, Б. Мулен (Франція), А. Дабанкур (Франція).

В своїй концертній діяльності Шаповалов активно пропагує твори України та Харкова. Перше виконання концертів для скрипки Б. Яровинського, Борисова, Концерт для чотирьох скрипок В. Золотухіна — композитори довірили Шаповалову. Записи цих концертів поповнили фонд Українського радіо.

У цей час Ігор Шаповалов поєднує свої можливості соліста-скрипаля з великим музичним досвідом та концертною діяльністю диригента.