fbpx

Калінін Станіслав Олександрович

Калінін Станіслав Олександрович

Cоліст Харківської обласної філармонії
(органіст, піаніст-концертмейстер, клавесиніст)
Лауреат міжнародного конкурсу

Народився у 1976 році в Харкові

Освіта:
Вихованець Харківської середньої спеціальної школи-інтернату. Закінчив історико-теоретичний факультет Харківського державного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського (1998), (нині — Харківський національний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського ). Другу вищу освіту за спеціальністю «орган» здобув у Національній музичній академії України (2008, клас заслуженої артистки України, професора Г. В. Булибенко).
Професійну майстерність як органіст і клавесиніст вдосконалював у магістратурі Санкт-Петербурзького державного університету (2008).

Звання та нагороди:
— Лауреат Першої премії Міжнародного конкурсу ім. С. Прокоф’єва в номінації «камерно-інструментальний ансамбль» (2000)
— Стипендіат Вагнеровського фестивалю в м. Байройт (Німеччина, 2002)
— Неодноразово брав участь і був відзначений дипломами як кращий концертмейстер на міжнародних конкурсах в Угорщині (м. Варпалота), Росії (Москва, Нижній Новгород), Білорусі (Мінськ), Україні (Київ, Львів, Запоріжжя, Ялта, Харків).
— На Міжнародному конкурсі ім. М. Лисенка (Київ, 2012) також отримав звання «Кращий концертмейстер конкурсу».
— В 2009 р. був нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів України та Подякою Прем’єр-міністра України.

Творча діяльність:

З 1999 року почав регулярно виступати з концертами як піаніст Харківської обласної філармонії, як органіст – з 2002-го. В 2006 – 2008 рр. був художнім керівником Будинку органної та камерної музики Харківської обласної філармонії.

Активно концертує в Україні (в тому числі Києві – Національний Будинок органної та камерної музики та Національна філармонія, Суми, Полтава, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ, Вінниця, Хмельницький, Рівне, Одеса, Чернівці), Росії (Санкт-Петербург, Саратов, Пенза, Бєлгород, Сочі), Молдові (Кишинів), Польщі (Познань), Німеччині (в т.ч. Майсенський Собор, 2010), Китаї (Великий Театр Ханчжоу, 2013), США (в т.ч. Національний Собор Вашингтона, 2015). В травні 2010 р. Брав участь у в Фестивалі «Українська весна в Польщі» (м. Познань). Брав участь у різних майстер-класах. Виступає як соліст-органіст, клавесиніст, піаніст з симфонічними та камерними оркестрами.

Станіслав Калінін виступав в ансамблі з видатними музикантами сучасності – Олександром Князєвим (віолончель, Москва, лауреат міжнародних конкурсів, в т.ч. Конкурсу ім. П.І. Чайковського), Доменіком Вільєнкуром (віолончель, Франція, професор Паризької консерваторії, Кавалер Ордену Почесного Легіону), Кристофом Гербетом (гобой, Німеччина, соліст та директор оркестру «Ландесбюнен-Захсен, доцент Нового Бахівського товариства), Маті Пальмом (бас, Народний артист СРСР, соліст Національної опери Естонії), Артемом Шишковым (скрипка, Білорусь – Німеччина, лауреат міжнародних конкурсів, в т.ч. Конкурсу королеви Єлізавети) та іншими.

За роки роботи в Харківській філармонії зіграв більше 1200 концертів, в тому числі близько 100 різноманітних сольних програм. Концертні програми містять органну музику різних стилів, епох та національних шкіл. В співробітництві з кандидатом музикознавства Наталею Антоновою підготував низку тематичних циклів органних концертів, присвячених європейській органній культурі ХІІ – ХХІ століть. Активно виступає в ансамблі з вокалістами, інструменталістами, хором та оркестром. Автор багатьох власних перекладень інструментальної та вокальної музики для органу (в т.ч. опери В. Губаренка «Монологи Джульєтти»).

Постійна творча співпраця пов’язує С. Калініна з Ігорем Чернявським (скрипка).

Сольні програми:
Цикли органних концертів:
«ЧЕЛОВЕК – ОРГАН – ВСЕЛЕННАЯ», «Органное Зазеркалье», «OPUS MAGNUM: Великие Творения», цикл органних концертів для дітей та батьків.

Програми: «Орган – ровесник нашей цивилизации», «Великие органисты: их судьбы и шедевры», «Мир органных отражений», «Школа музыкального красноречия»
«ORGAN STYLE: эпоха `органного стиля`»
«Креатив высокого барокко. Иоганн Себастьян Бах»
«ORGAN MESSAGE»
«Пассакалии и чаконы», «Французские органные сюиты 17-20 веков», «Токкаты и медитации», «Мир Хорала», «Органные шедевры четырех столетий»
«Органные витражи» «Гармония мира», «Рождество в Париже»
«Германия – Нидерланды. Сокровища органной культуры»
«Рождество с Органом»
«Орган и клавесин: диалог культур»

Цикли клавесинних концертів:

«ARS ANTIQUA. Концерты старинной музыки»
«Рандеву с клавесином»
«Клавесин +… Концерты в галантном стиле»
Концерти «МУЗИКА ПРИ СВІЧКАХ»:
Циклы «Истории любви», «Великая музыка великих городов», «Vivat Maestro»
Музичні казки в співробітництві з Оленою Проценко:
«Лебединое озеро», «Спящая красавица», «Щелкунчик»; «Золушка», «Золотой петушок», «Сказка о Царе Салтане»

В содружестве с агентством проекционных технологий «Промо-Промінь»:
«Светомузыкальное 3D шоу», сказка «Маленький принц»

Дискографія:
— в дуеті з Ігорем Чернявським (скрипка) випустив CD «… В струнах и органе» (Ukrmusic, 2008) та подвійний CD «Шесть сонат Баха для скрипки и органа» (2011)
— CD із записом концерту в Майсенському соборі (Німеччина) в дуеті з гобоїстом Кристофом Гербетом (2010)
— CD із записом cольного органного концерту в Національному Соборі Вашингтона (2015)
— брав участь у записі диска за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Харкові (до ювілею К. Горьского, 2010)

Дізнатися про концерти за участю Станіслава Калініна можна в афіші концертів Харківської філармонії.