fbpx

Звернути увагу на багатство мистецького набутку України. Філармонія долучилася святкування Дня Гідності та Свободи

0

Угода про асоціацію з Євросоюзом, безвізовий режим, а в перспективі – автокефалія Української православної церкви. За п’ять непростих для України років сталося багато історичних подій. В День гідності та свободи більше сотні харків’ян зібралися біля пам’ятника Кобзарю, аби згадати початок Євромайдану. Діти, дорослі та літні люди були закутані в українські прапори, деякі приїхали з області та інших міст. Спілкуватися, співали гімн та пили гарячий чай.

Потім охочі перейшли до обласної філармонії, де симфонічний оркестр виконав композиції Бетховена, Лисенка, Верді та Дворжака. Ідея заходу в тому, щоб звернути увагу на багатство мистецького набутку, яке має Україна.

«Україна, мені здається, це не просто “гопак”, це – висока класика. Не кожна країна Європи може похизуватись тією висотою класичного мистецтва, яке є сьогодні в Україні. Це – наші оркестри, театри, художники, це – наші артисти будь-яких жанрів», – зазначив директор Харківської обласної філармонії Юрій Янко.

Записи композицій звучатимуть біля меморіалу героям Небесної сотні, який незабаром з’явиться в Харкові. Ідея створення місця пам’яті виникла одразу після Революції гідності. Конкурс тривав більше двох років, і переможцем став професійний архітектор, харків’янин Олександр Яшнов.

«Це цікавий проект і ми вже почали його реалізовувати, нам вдалося вмовити нашу обласну владу. Ми отримали 2 мільйони 800 тисяч гривень на проектну реконструкцію», – розповів Володимир Чистилін, координатор харківського Євромайдану.

Також відбувся показ документального фільму «Герої не вмирають». Це кінострічка про трьох харків’ян – Владислава Зубенка, Євгена Котляра та Юрія Паращука, які загинули під час розстрілу Небесної сотні 20 лютого 2014 року. Виручені кошти з кінопоказу планують направити до військових шпиталів, де лікуються поранені бійці ООС.



За матеріалами objectiv.tv

Share.

Leave A Reply