fbpx

«UA: Радіо Культура» і «UA: Українське радіо Харків» транслюватимуть деякі концерти філармонії

0

У суботу, 27 квітня, о 18:30 на «Суспільному радіо UA: Радіо Культура» і «UA: Українське радіо Харків» транслювалася мистецька подія «Парад концертів», яка проходила у Харкові в межах міжнародного проекту «Рік музики Мирослава Скорика». Ведучий концерту — генеральний продюсер «Суспільного радіо» Дмитро Хоркін.

У Харківській філармонії, де відбувався концерт, працювала виїзна студія «Суспільного радіо». Лінійна продюсерка «UA: Радіо Культура» Наталія Попудрібко та продюсер «UA: Українське радіо Харків» Володимир Носков спілкувалися під час антракту з учасниками заходу.

«Цей захід чудово підходить для презентації оновленої великої зали Харківської філармонії, яку зовсім нещодавно реставрували, — зазначив продюсер музичних програм і позастудійних трансляцій «Українського радіо» й учасник мистецької події Олександр Пірієв. — Це історична зала, на сцені якої свого часу грав Сергій Рахманінов, співав Федір Шаляпін і диригував сам Петро Чайковський. І, от, після двох десятиліть реконструкції ми зможемо насолодитися прекрасною акустикою однієї з найкращих зал України, яка сьогодні ще і є лідером із технологічних новацій. Символічно, що саме в ювілейний рік нашого знаменитого композитора Мирослава Скорика керівництво Харківської філармонії звернулося до нас із пропозицією висвітлити “Парад концертів”, у програмі якого прозвучить світова прем’єра Десятого скрипкового концерту».

Олександр Пірієв — один із найвідоміших віолончелістів України — візьме участь у концерті й зіграє легендарний Концерт №2 для віолончелі з оркестром. Також на присвяченому 80-річчю маестро заході прозвучить багато унікальних творів із доробку української легенди у виконанні зіркових солістів.

«Для мене особисто це животрепетний та одночасно приємний момент, бо маестро Скорик буде присутній у залі особисто. Я у великому очікуванні концерту, адже завдяки залученню Українського радіо він вийде за межі обласної філармонії і його слухатимуть не тільки присутні в залі, а й багатомільйонна аудиторія Українського радіо», — казав Олександр Пірієв напередодні концерту.

Виїзна студія «UA: Українське радіо Харків» почала працювати ще у 2018 році: велися трансляції з Харківського літературного музею, Харківського національного університету імені Н. Каразіна. Цей формат продуктивний з професійного погляду й цікавий для слухачів. А співпраця харківської редакції з «UA: Радіо Культура» дає змогу розширити можливості виїзної студії та вести трансляцію з таких культурних подій, як «Парад концертів».

В очікуванні цієї події продюсер «UA: Українське радіо Харків» Володимир Носков розповів: «Я страшенно щасливий, коли до нас приїздить “UA: Радіо Культура” й дає нам змогу вести прямі трансляції з концертів. Коли приїздять такі фахівці, як Георгій Костюкевич, начальник управління ТВО “Музика”. Коли режисери прямого ефіру ретельно та з розумінням справи налаштовують спеціальні мікрофони для передавання саме концертного звучання. Радію, що можу працювати з такою командою, вести ефір із ведучими, яких глибоко поважаю. Так, трансляцію Kharkiv Music Fest мені пощастило вести з Галиною Бабій. Ми відчували одне одного, відчували плече. Це була дуже комфортна взаємодія. Сподіваюся, із Наталею Попудрібко в нас також складеться професійний тандем і взаєморозуміння».

Крім прямого ефіру з Харківської філармонії на «UA: Радіо Культура» та «UA: Українське радіо Харків», згодом у програмі «Говорити. Грати. Співати» харків’яни зможуть почути інтерв’ю з Мирославом Скориком і фрагменти концерту. Цю програму можна буде знайти також на фейсбук-сторінці радіо.

«Програма “Говорити. Грати. Співати” — унікальна й дуже цінна для нас. Ведуча програми — професійна музикознавиця, викладачка Харківського національного університету мистецтв Юлія Ніколаєвська. Вона спілкується з гостями не лише з Харкова чи України, а й з усього світу. І це глибокі, вдумливі розмови. А музичний контент для програми надають наші чудові партнери — Харківська філармонія й Харківський національний театр опери та балету імені М. Лисенка. Тобто це не “копіпаст”, а якісні записи концертів і вистав, які просто так не знайдеш в інтернеті», — підкреслив Володимир Носков та додав, що сподівається в майбутньому мати більше можливостей для розвитку саме цього напрямку «UA: Українське радіо Харків».

Джерело: suspilne.media

Share.

Leave A Reply