fbpx

Симфонія №5 Франца Шуберта прозвучить сьогодні онлайн о 19:00

0

Шуберт створив свою П’яту симфонію восени 1816 року. Тоді 19-річний композитор вже два роки служив помічником шкільного вчителя. Але мізерної плати не вистачало для гідного життя. Дізнавшись про вакансію викладача музичної школи в Лайбасі (зараз Любляна), він подає заяву, яку засвідчив тоді найбільший музичний авторитет Відня сам Антоніо Сальєрі. Але перевагу віддали іншому музиканту. Залишившись на старому місці, незважаючи на значне шкільне навантаження, Шуберт продовжує багато творити. Той рік приніс композиторові такий шедевр як балада «Лісовий цар» на вірші Гете, фортепіанні п’єси, струнне тріо та Симфонію №5 сі-бемоль мажор, D. 485.
Франц Шуберт написав свою П’яту симфонію, щоб збільшити репертуар традиційного для Відня домашнього музикування. В будинку батька композитора регулярно збирався аматорський оркестр, в якому сам юний Шуберт виконував партію альта. Кількість оркестрантів поступово зростала. Тому обрали більш просторе помешкання одного з музикантів віденського оперного театру Отто Хатвіга. Саме в будинку Хатвіга вперше прозвучала П’ята симфонія Шуберта у виконанні аматорського оркестру. Доля цієї симфонії склалася так само, як і доля інших творів композитора. Багато років партитура пролежала перед тим, як дочекалась публічного виконання. Велика прем’єра відбулася у Лондоні тільки 1 лютого 1873 року.
Тож, давайте сьогодні разом насолоджуватись шубертівською музикою, сповненою душі та світла, у виконанні симфонічного оркестру Харківської філармонії під управлінням Юрія Янка.

Share.

Leave A Reply