Шановні журналісти! Запрошуємо вас 21 червня (понеділок) до Великого залу Харківської філармонії (вул. Римарська, 21), де о 15:00 відбудеться прес-конференція артистів Ансамблю народного танцю «Буревісник», які 24 червня о 19:00 представлять на сцені Великого залу Харківської філармонії нову концертну програму «Енергія українського танцю». В концерті беруть участь заслужений артист України Роман Пасєка /вокал/ та Інструментальне тріо народних інструментів “ЦимБанДо”, в складі якого педагоги Харківської державної академії культури. У їхньому виконанні звучатимуть твори українських композиторів та неповторні авторські аранжування.
- О 15:00 можна зняти фото та відео репетиції ансамблю.
- Після репетиції художній керівник і балетмейстер Костянтин Тюрне, солісти ансамблю «Буревісник», заслужений артист України Роман Пасєка, музиканти Інструментального тріо “ЦимБанДо” та головний диригент Харківської філармонії Юрій Янко дадуть відповіді на запитання журналістів.
Інформація про народний ансамбль народного танцю «Буревісник»:
Ансамбль існує вже 52 роки. Має свою історію та традиції. Кожен учасник колективу пройшов хореографічну підготовку. Кожен другий має спеціальну хореографічну освіту вищого коледжу мистецтв, академії культури чи педуніверситету. За довгі роки існування колективу виникла традиція передавати досвід молодшому поколінню — своїм дітям, які теж навчалися в студії при ансамблі. Багато випускників студії та вихованців колективу стали професійними танцівниками, балетмейстерами та керівниками провідних танцювальних колективів міста Харкова. Зараз колектив об’єднав декілька родинних поколінь, зокрема учасниками ансамблю є родина Зозуль, мама Олена та син Євген. Є й сімейна пара — Тетяна та Сергій Нестеренки. Тетяна прийшла до колективу на початку 2000-х років із Зразкового ансамблю танцю “Радість” та за короткий строк стала солісткою «Буревісника». Сергій закінчив студію при ансамблі та увійшов до основного складу. Обидва мають вищу хореографічну освіту, зараз вони репетитори ансамблю, пробують себе в якості балетмейстерів-постановників. А ще в колективі танцує син керівника ансамблю — Павло Тюрне. Всі учасники — це робочі, службовці, інженери, банківські працівники, тощо. У вільний від роботи час вони приходять до танцювального класу та повністю віддаються її величності хореографії. Вони фанатично віддані народному танцю, не уявляють свого життя без відчуття подарованої глядачеві радості зустрічі з народним танцем.
Репертуар колективу багатоликий та різноманітний — танці народів світу, танці різних регіонів України, танці рідного Слобідського краю.
В новій програмі «Енергія українського танцю» колектив представить як вже знайомий глядачеві репертуар, так і нові номери. Відбудуться дві прем’єри. Основу нової концертної програми складають танці та хореографічні композиції Слобідської хореографічної культури.
Інформація про Інструментальне тріо «ЦимБанДо»:
Ансамбль «ЦимБанДо» був створений в 2006 році молодими викладачами кафедри народних інструментів ХДАК. На даний час колектив представляє собою Інструментальне тріо, у складі якого лауреати міжнародних конкурсів: Олександра Савицька (цимбали), Надія Мельник (бандура), Костянтин Хітушко (кобза контрабас).
Учасники колективу, крім основних інструментів, використовують багато допоміжних: тарілка, бубон, дзвіночки, музичні коробочки, балалайка, сопілка, трикутник. Є номер, в якому всі музиканти грають на своїх інструментах ложками. Так з’явилось ціле сімейство дерев’яних та срібних ложок від пікколо до контрабаса, які використовуються в композиції О. Чуєва «Веселі ложки».
Нетрадиційне поєднання інструментів (тембральні та звуковидобувальні особливості цимбал, бандури та кобзи) залишає свій відбиток при виборі репертуару. Тому навіть авторські твори підлягають ретельному перекладенню, враховуючи особливості кожного інструменту та ідеї, яку виконавці хочуть донести до свого слухача. В репертуарі ансамблю твори В. Моцарта, К. Глюка, П. Чайковського, М. Мусоргського, П. Сарасате, К. Сен-Санса, А. Хачатуряна, Є. Дербенка, В. Городовської, Р. Глієра, К. Новікова, В. Власова, А. Белошицького, харківських композиторів – А. Гайденка, О. Назаренка, О. Глотова, В. Дмитренка. Останнім часом учасниці квартету (Н. Мельник і О. Савицька) роблять власні аранжування, такі як: Фантазія на «насекоменные» теми, літературно-музична композиція «Квартет», «Гопалки», «Пір’яссімо», «Ніч на Харків – горі», «Ранок у вишневому садку», «Зимова магія» та інші. Є в репертуарі колективу й ціла низка ліричних творів (Denean «Flowers of the Sea», «Стихії смутку і любові» на музику Р. Паулса, Пісня Русалоньки О. Пахмутової) і лірико-драматичних композицій з використанням поезії, яку блискуче виконує бандуристка Надія Мельник («Вечірнє сонце» Л. Костенко на музику В. Дмитренка, «Що треба для щастя» С. Друдич на муз. В. Грушевського).
Інструментальне тріо «ЦимБанДо» — це музичний театр, в якому виконавці-музиканти є не тільки віртуозами своєї справи, а ще й акторами, співаками, режисерами, трошки танцюристами, декламаторами та ще й використовують, окрім інструментів, різні атрибути для досягнення поставленої творчої мети (парасолю, окуляри, віяло, маски, хмаринки, веселку та сонечко, ударний інструмент власного виробництва «Стожарик», ложки та багато іншого), а також підспівують, підкрикують, підгукують, грають на бандурі, як на гуслях і на гавайській гітарі, на цимбалах «всліпу», на балалайці, як на банджо та на контрабасі, як на унікальній кобзі контрабас, виготовленій харківським майстром О. Дроботаєм, яка не має аналогів.
Колектив має записи на радіо та телебаченні, брав участь у творчих звітах харківської області в місті Києві, в концертній програмі у фан-зоні на Євро – 2012 з футболу, бере активну участь в урочистих заходах академії, міста та області, гастролює містами України, Росії, Грузії, Туреччини.
Ансамбль «ЦимБанДо» є багаторазовим переможцем міжнародних і всеукраїнських конкурсів та фестивалів, володарем Гран-прі та Призу глядацьких симпатій та багато інших нагород.