fbpx

Один з найбільш значущих творів С. Рахманінова — Третій концерт для фортепіано з оркестром, сьогодні онлайн о 19:00

0

Рахманінов створив свій Третій фортепіанний концерт восени 1909 року в Іванівці. Через місяць після того, як твір був завершений та оркестрований, в Нью-Йорку відбулася прем’єра. Диригував американець Вальтер Дамрош, солював сам автор. А ось співвітчизники композитора змогли познайомитися з новим твором Рахманінова тільки весною 1910 року. Тоді оркестром управляв Євген Плотніков. Публіка дуже тепло сприйняла концерт, але не більше. Тільки згодом твір отримав справжнє визнання.
Сьогодні Концерт для фортепіано з оркестром №3 ре мінор С. В. Рахманінова вважають одним з найскладніших для виконання фортепіанних творів.
Піаніст Денис Мацуєв сказав про Третій концерт Рахманінова: «За емоційністю та насиченістю жоден фортепіанний концерт не можна порівняти з Третім концертом Рахманінова. Це Еверест. У ньому приблизно 55 тисяч нот. І кожного разу, коли я виходжу його грати — це виконання з чистого аркуша. Цим і відрізняється геніальна музика від просто талановитої — безліч сенсів, емоцій та інтепретацій».
Третій концерт звучить і в легендарній біографічній кінострічці «Блиск» режисера Скотта Хікса. Головний герой фільму — талановитий піаніст Девід Хельфготт. Його шлях до слави дуже складний, з безліччю різноманітних перешкод. Але музикант має одну велику мрію — вивчити та виконати зі сцени Третій концерт Рахманінова. Цікаво, що виконавець головної ролі Джеффрі Раш під час зйомок сам грав на фортепіано. Актор отримав премію «Оскар» за найкращу чоловічу роль.

Ввечері приєднуйтесь до спільного перегляду Концерту для фортепіано з оркестром №3 ре мінор у виконанні Садакацу Цчида /Японія/ та симфонічного оркестру Харківської філармонії під управлінням Юрія Янка.

Share.

Leave A Reply