fbpx

Концертний тиждень 18 – 24 лютого

0

19 лютого / Велика зала – Нова історія Великого залу

Нарешті, 13 років реконструкції Харківської філармонії отримала своє логічне завершення — відновлена зала на 777 місць відкрила свої двері для слухачів. Історична зала, в якій виступали Чайковський та Шаляпін розпочинає Нову музичну історію, яка потребує нових імен.

У вівторок 19 лютого на сцені реконструйованої зали у супроводі Симфонічного оркестру філармонії (диригент – Юрій Янко) виступить скрипаль Дмитро Удовиченко. Талановитий юнак народився у Харкові в сім’ї професійних музикантів, проте наразі навчається в Folkwang Universitay der Kunste (Німеччина). Він є лауреатом понад 10 престижних музичних конкурсів, останнім з яких у жовтні 2018 року став один з найбільш рейтингових скрипкових конкурсів сучасності — Joseph Joachim International Violin Competition Hannover. Крім вражаючого конкурсного списку, у творчому резюме Дмитра Удовиченка виступи у якості соліста з низкою першокласних оркестрів України, Німеччини, Франції, Литви, і навіть зі славнозвісним колективом “Віртуози Москви”.

Талановите виконання Дмитра Удовиченка в концертній залі екстра-класу з унікальною акустикою харків’яни зможуть почути на концерті симфонічної музики, де прозвучать твори композиторів романтичної епохи. В концертній програмі вечора Симфонія №8 Франца Шуберта, «Танець скоморохів» з музики до казки Островського «Снігуронька» Петра Чайковського, і його ж Концерт для скрипки з оркестром.

buybutton


20 лютого / Органна зала – Згадуючи Різдво

В середу 20 лютого Академічний хор ім. В.Палкіна (худ. керівник Андрій Сиротенко) запрошує слухачів на концертну програму “Згадуючи Різдво”.

Хор ім. В. Палкіна – один з провідних колективів Харківської обласної філармонії, багаторазовий призер і лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, лідер професійного хорового мистецтва східного регіону, який з гідністю представляв українську культуру в багатьох країнах світу. Колектив відомий своєю високою виконавською культурою і різноманітним репертуаром – хор з однаковим професіоналізмом виконує найскладніші партитури сучасних академічних композиторів і рок-хіти групи Queen.

В концертній програмі прозвучать твори переважно українських композиторів: В. Мужчіля, Є. Станковича, М. Леонтовича, О. Кошиця, А. Сиротенка, І. Гайденка, В. Кармінського.

buybutton


21 лютого / Органна зала – Nova Sinfonietta: ArtConnect

Nova Sinfonietta ArtConnect – серія концертів харківського камерного оркестру Nova Sinfonietta (диригент – Станіслав Христенко), в рамках якої музиканти оркестру виступають спільно з іншими музичними колективами України. У третьому концерті циклу колектив виступить з Камерним оркестром «Віртуози Львова» Львівської Філармонії.
Романтична програма концерту сповнена позитиву та оптимізму: популярна Увертюра з оперети «Летюча миша» Йоганна Штрауса з темами героїв дотепного і веселого сюжету оперети, один з найсвітліших творів оркестрового репертуару «Серенада для струнних» Антоніна Дворжака і іскристий віртуозністю Концерт для скрипки і фортепіано з оркестром чотирнадцятирічного автора Весільного маршу Фелікса Мендельсона. Солісти: Марко Комонько (скрипка, Львів), Станіслав Христенко (фортепіано, США).

Марко Комонько – соліст Львівської Філармонії, а в минулому помічник концертмейстера Сеульського філармонічного оркестру (входить до вісімки кращих оркестрів світу), є випускником Лондонського Королівського музичного коледжу і Кельнської Вищої школи музики. Виступав з концертами в Південній Америці, Кореї та Японії, а також більшості європейських країн.

Станіслав Христенко – піаніст і диригент, лауреат понад тридцяти Міжнародних музичних конкурсів, артист Steinway, випускник Московської (фортепіано) та Варшавської (диригування) консерваторій, а також Клівлендського інституту музики (США). Виступав з концертами в двадцяти країнах на чотирьох континентах. Є артистом-резидентом Вашингтонської консерваторії в сезоні 2018-2019 року, артистичним директором KharkivMusicFest і художнім керівником Камерного оркестру Nova Sinfonietta.

buybutton


22 лютого / Органна зала – Розмова друзів, або бесіда без сторонніх

22 лютого Харківська філармонія запрошує слухачів на концерт камерної музики “Розмова друзів, або бесіда без сторонніх”.

За давніх часів, інструментальна музика і невеликі вокальні твори виконувалися, в основному, в будинках любителів музики. В кімнаті, або аристократичному салоні збиралося кілька друзів-музикантів, виймали з чохлів та футлярів скрипки, альти, віолончелі, а іноді і флейти і гобої, хтось сідав за клавесин, і починався домашній концерт. Звідси і пішла назва «камерна музика» (camera по-італійськи – кімната). Звичайно, в кімнаті не можна було грати симфонії, або опери. Тому камерними називали твори, написані для невеликого числа виконавців. І хоча сучасна камерна музика вийшла з віталень в концертні зали, стара назва її збереглася.

Поринути в особливу інтимну атмосферу камерної музики слухачі Харківської філармонії зможуть у п’ятницю 22 лютого. Ігор Чичканов (фортепіано), Олена Мальцева (скрипка), Ольга Пищита (скрипка), Віктор Гончаренко (альт), Ірина Морозова (віолончель) виконають твори Й. Гайдна, Г. Малера, Й. Брамса.

buybutton


23 лютого / Органна зала – Симфонічна музика

Драматична напруга і тонка музична лірика епохи романтизму прозвучить в концертній програмі симфонічної суботи в Харківській філармонії в суботу 23 лютого.

Симфонічний оркестр під керівництвом народного артиста України Анатолія Калабухіна виконає Марш з опери “Тангейзер” Ріхарда Вагнера, а також твори Макса Бруха – Симфонію №3, та Концерт для 2 фортепіано з оркестром (солісти – Олег Копелюк та Ігор Седюк).

Анатолій Калабухін має 50-річний досвід роботи в різних оперних театрах. У співдружності з різними режисерами і балетмейстерами він брав участь у створенні понад ста оперних і балетних вистав, виступав з провідними симфонічними оркестрами України, Росії, Білорусії, Грузії, Казахстану і акомпанував навіть Майї Плісецькій.

buybutton


24 лютого / Органна зала – Недільний концерт органної музики для дітей і батьків

Гордість Харківської філармонії — орган. Найновіший і найбільший концертний орган в Україні був встановлений в 2016 році. Вага цього гіганта становить кілька десятків тонн, а в конструкцію входить близько 5700 труб.

Денний органний концерт — це прекрасна можливість провести час із задоволенням і користю, послухати шедеври органної класики, і познайомитися з найвеличнішим музичним інструментом. Гідом в безмежному світі органної музики буде Станіслав Калінін.

buybutton


24 лютого / Органна зала – Данте “Божественна комедія”

“Божественна комедія” — філософсько-фантастичний віршований роман Данте Аліг’єрі, шедевр світової літератури. Ця книга вже протягом семи століть є джерелом творчості для багатьох художників, поетів і філософів. «Божественна комедія» Данте надихнула Дена Брауна на створення бестселера «Інферно». Приклади робіт, натхненних цим твором можна знайти також в живописі і скульптурі, і навіть в анімації, коміксах, і комп’ютерних іграх.

“Божественна комедія” — одна з найтаємничих творів за всю історію світової літератури й на протязі багатьох століть не дає спокою різноманітним дослідникам. Розшифрувати заховані в ній символи і алегорії намагаються філософи, математики, лінгвісти, історики і просто любителі таємниць.

Інтерпретацію цього містичного шедевру світової літератури можна побачити і в Харківській філармонії — 24 лютого “Божественна комедія” в пісочній анімації з органом.

buybutton

Share.

Leave A Reply