fbpx

Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Джордж Гершвін. Симфонічна поема «An American in Paris»

12.09.2020 в 19:00

100грн - 400грн

buybuttonДжордж Гершвін. Симфонічна поема «An American in Paris»

«Рапсодія в стилі блюз»
Симфонічний оркестр Харківської філармонії
Диригент — Юрій Янко
Солістка — Людмила Хрустальова /фортепіано/
В концерті бере участь Юлія Радкевич

«Багато композиторів ходили навколо джазу, як кішка навколо миски з гарячим супом, чекаючи, поки він трохи прохолоне … Джордж Гершвін … зміг зробити диво. Він – принц, який, взявши Попелюшку за руку, відкрито оголосив про неї перед усім світом як про принцесу на заздрість її сестер» В. Дамрош.

Джордж Гершвін за життя здобув всесвітню славу й написав шедеври, які й сьогодні звучать на сценах найпрестижніших концертних залів світу. Зокрема його симфонічна поема «Американець в Парижі». Вона була написана під враженням поїздки Гершвіна в столицю Франції. В одному інтерв’ю композитор сказав: «Я хотів передати враження американського туриста в Парижі, що гуляє містом, слухає вуличні голоси і … занурюється у французьку атмосферу». І йому це вдалося! А в 1951 році режисер Вінсент Мінеллі за мотивами поеми Гершвіна зняв однойменний фільм, який отримав 6 нагород премії «Оскар» і 1 «Золотий глобус»!

Справжньою візитівкою композитора стала «Рапсодія в стилі блюз » або «Рапсодія в блюзових тонах». Гершвін писав її як зачарований, натхнення на жодну хвилину не залишало його. Одразу після прем’єри Рапсодія почала свою ходу світом. Сьогодні цей твір грають і класичні, й джазові виконавці. На нашій сцені Рапсодія в стилі блюз зазвучить у виконанні харизматичної піаністки Людмили Хрустальової (Харків), яка, виконавши цей шедевр Гершвіна на Міжнародному конкурсі імені Є. Станковича, отримала найвищу нагороду – Гран-Прі!

Родзинкою концерту стане виконання Юлією Радкевич (Харків) «Summertime» з опери «Поргі і Бесс». Ця Арія перекладена на 18 мов світу! Есперанто, ідіш, маорі і зулу, а за 85 років свого існування була виконана офіційно в різних версіях близько 80000 разів.

«О чем рассказывает музыка Джорджа Гершвина? О простых людях, об их радостях и горестях, об их любви, об их жизни». (Д. Шостакович)

Можливо, саме тому вона потрапляє в самісіньке серце з першої ж ноти!


УВАГА, ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Шановні слухачі!

Просимо вас із розумінням поставитися до тимчасових нововведень та правил на період адаптивного карантину в Україні, що ми з вами зобов’язані дотримуватися згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06 червня 2020-го року №35 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) в редакції постанови Головного санітарного лікаря України від 01.07. 2020 року №38, а саме:

1. Працівники Харківської філармонії проводять температурний скринінг відвідувачів концертів. При температурі тіла 37, 2 ° С або ознаках респіраторних захворювань у відвідуванні заходів Харківської філармонії буде відмовлено.
2. Слухачі мають обов’язково обробити руки спиртовмисним антисептиком у спеціально визначених для цього місцях в приміщеннях Харківської філармонії. Ви можете легко знайти антисептик за вказівниками на території вестибюля або санвузла.
3. Слухачі мають уникати скупчення, дотримуватись соціальної дистанції не менше, ніж 1,5 метра.
4. Тимчасово розміщення слухачів в залі буде трохи незвичним: через одне вільне місце.
5. Співробітники й відвідувачі концертних заходів мають перебувати в приміщенні Харківської філармонії в одягнених масках або респіраторах, що покривають рот та ніс.
6. Не забувайте користуватися милом, що ви завжди знайдете у санвузлах, а також ознайомтеся з інформацією про заходи із запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції на наших інформаційних майданчиках.

Просимо вас чітко дотримуватись вказівок адміністрації Харківської філармонії щодо виконання цієї Постанови та звертатися до контролерів у разі виникнення запитань, дотримуватись респіраторної гігієни та не відвідувати заходи в разі відчуття респіраторних симптомів (нежить, чхання, кашель, підвищення температури тощо).

З повагою, адміністрація Харківської філармонії


Деталі

Дата:
12.09.2020
Час:
19:00
Ціна:
100грн - 400грн
Подія Categories:
, ,
Подія Tags:
, ,

Місце проведення

Великий зал