fbpx

29 червня для вас прозвучать Концерт для фортепіано з оркестром №1 Петра Чайковського та його автобіографічна симфонія №4.

0

Виконавці: заслужений артист України Сергій Юшкевич /фортепіано/ та симфонічний оркестр Харківської філармонії під управлінням Юрія Янка. Запрошуємо о 19:00 до великої зали!

4-та симфонія Петра Чайковського була створена у 1877 році протягом декількох місяців. Це був період сильних переживань автора, пов’язаних  із невдалим шлюбом. Після декількох місяців подружнього життя Петро Ілліч втік до Петербурга, адже не уявляв, як жити далі. У той час композитор отримав щедру матеріальну підтримку від Надії фон Мекк, відомої меценатки, яка була прихильницею творчості Чайковського. Цікаво, що композитор та його покровителька ніколи не зустрічалися, але листувалися протягом 13 років. Саме в листах до Надії фон Мекк Чайковський описав задум всіх частин симфонії №4. Хоча він і не любив розкривати зміст своїх творів, віддаючи перевагу тому, щоб слухач розумів його музику так, як того хотів сам. Премєра  симфонії №4 відбулась у лютому 1878 року в Москві, диригував М. Рубінштейн. За кордоном цей твір вперше почули в Парижі в 1880 році.

Share.

Leave A Reply