fbpx

119 років історії музики в 4 концертах: в Харківській філармонії стартує проект “Piano 119”

0

29 вересня (14:00) Харківська філармонія презентує один з нових проектів 90-го ювілейного сезону “Piano 119”. 4 концертні лекції, що пройдуть з вересня по грудень, послідовно охоплять фортепіанну музику з 1900 по 2018 рік — з чого й з’явилася назва проекту. Кожний концерт циклу присвячено 30-річному періоду, тож 29 вересня слухачі дізнаються про музику 1900-1930 років.

“Історія музики XX-XXI століть була не менш бурхливою, ніж всесвітня — поява нових стилів і напрямків, розрив з традицією та повернення до неї, безліч експериментів, різні пост- і нео- течії. Нестримність і різноманіття шляхів її розвитку вражає, захоплює і дуже надихає”. — коментують автори проекту — “Це не просто концертні лекції — це об’ємна, рельєфна картина фортепіанної музики у контексті з усіма культурними процесами: архітектурою, живописом, літературою та філософією”.

У кожній лекції будуть брати участь піаністи, які виконають по кілька ключових і показових творів періоду. Палітра музичних стилів та напрямків в ХХ столітті була такою насиченою, що вже в першому концерті циклу прозвучить зовсім різна музика, наприклад, прозорий і барвистий імпресіонізм, та напружений і лаконічний експресіонізм. “В цьому циклі ми хотіли показати цілісність історичного процесу, його динаміку, — розповідає ведуча циклу, музикознавиця Юлія Ніколаєвська — тож обійтись без видатних імен, які були ключовими в цьому періоді, неможливо. Тому в першому концерті циклу 29 вересня будуть звучати такі широковідомі імена як Рахманінов, Прокоф’єв, Дебюссі. Разом з тим, хотілось включити й прем’єри, а також певний харківський контекст, тож поряд з ними прозвучить менш відома, але від того не менш цікава музика. Це твори харків’янина Федора Якименка, та відомого авангардиста Миколи Рославця, який 2 роки викладав в харківській консерваторії”.

Цікаво, що в концерті візьмуть участь піаністи різних поколінь, різниця у віці яких також складає близько 30 років. На одній сцені виступить юна й талановита піаністка, 9-річна учениця харківської спеціалізованої музичної школи-інтернату Сильвія Маріель Гудман з “Арабескою” №2 Клода Дебюссі, й визнаний метр харківської музичної сцени, піаніст та органіст Харківської філармонії Станіслав Калінін з прем’єрою — п’єсою Федора Якименка “Уранія”.

Програма першого концерту циклу:
Сильвія Маріель Гудман – К. Дебюссі, Арабеска №2 G-dur
Марія Чупріна – К. Дебюссі “Місячне сяйво” із “Бергамаської сюїти”; С. Рахманінов, Прелюдія gis-moll, op. 32
Юрій Сухленко – С. Прокоф’єв, Токката.
Ірина Сухленко – Б. Барток 6 румунських танців.
Яків Воскобойніков – М. Рославець, 3 композиції
Максим Шадько – А. Шенберг, 6 п’єс; Г. Коуелл “Еолова арфа”, “Банші”, “Хвилі Мананнана”.
Станіслав Калінін — О. Скрябін, Соната №9; Ф. Якименко “Уранія”
Артем Новіков – джазові композиції 20х років.


За новинами та анонсами “Piano 119” слідкуйте на сторінці проекту за посиланням: www.facebook.com/piano119


buybutton

Share.

Leave A Reply