Свій Другий фортепіанний концерт Сергій Васильович присвятив відомому московському лікареві-невропатологу Миколі Далю. Саме Даль допоміг композитору подолати душевну кризу, яка затягнулася на 3 довгі роки. Справа в тому, що в 1897-ому відбулася невдала прем’єра Першої симфонії Рахманінова. Це негативно позначилося на душевному стані композитора. Рахманінов повністю відмовився від композиції, постійно скаржився на втому, безсоння, гострий біль у спині та руках. Друзі та близькі намагалися йому допомогти, навіть організували зустріч зі Львом Толстим. Але це не допомогло, а навпаки, навіть посилило депресію. Тоді рідні й звернулися до фахівця. Завдяки допомозі М. В. Даля, музикантові вдалося відновитися.
Так у 1900 році на світ з’являється новий твір Рахманінова — Другий концерт для фортепіано з оркестром до мінор, який став знаковим для самого композитора та посів особливе місце в історії світової музики. Вперше цей концерт був представлений публіці 27 жовтня 1901 року. Солював сам автор, оркестром управляв двоюрідний брат Рахманінова Олександр Зілоті. Треба зауважити, що під час прем’єри в залі був присутній М. Даль. Композитор звернувся до лікаря з промовою та зізнався, що цей концерт на його честь. Тоді новий твір Рахманінова вразив кожного слухача в залі.
Сьогодні Концерт для фортепіано з оркестром №2 до мінор, ор. 18 залишається ледве не найпопулярнішим твором великого композитора, завдяки своїй неймовірній красі, емоційності, художньому задуму та втіленню.
Тож ввечері слухаємо разом Другий концерт для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова у блискучому виконанні Марії Клименко та симфонічного оркестру Харківської філармонії під управлінням маестро Янка.