fbpx

Єдиний Концерт для фортепіано з оркестром Олександра Скрябіна сьогодні онлайн о 19:00

0

Закінчивши своє дебютне закордонне турне в середині вересня 1896 року, 24-річний Скрябін розпочинає написання твору, де як композитор вперше має справу з оркестром. Після авторських концертів в Парижі, Брюсселі, Берліні, Амстердамі, Гаазі та Кельні, музикант з легкістю створює свій єдиний Концерт для фортепіано з оркестром.

Передбачалося, що Концерт вперше виконають у Москві, але московська публіка змогла оцінити новий твір Скрябіна лише тільки через два роки. А прем’єра відбулася в Одесі в жовтні 1897 року. Партію солюючого інструменту тоді виконував сам автор, оркестром управляв учитель Скрябіна Василь Ілліч Сафонов. У Петербурзі Концерт був представлений слухачам 28 листопада 1898 року, але мав негативні відгуки. Сам композитор пояснював причину невдалого виконання трагедією в родині В. І. Сафонова, де раптово захворіла 15-річна донька диригента. Але незважаючи на важкий стан дитини, диригент не міг дозволити зірвати виступ. За трагічним збігом саме в день концерту дівчина померла. Скрябін знав про хворобу доньки свого вчителя та здогадувався про душевні переживання маестро.

Незважаючи на поодинокі невдалі виконання твору, Концерт для фортепіано з оркестром фа-дієз мінор все-таки отримав високу оцінку. Так в 1902 році композитор Скрябін отримав Глинкінскьку премію за свій Концерт. Треба сказати, що О. М. Скрябін був одним з небагатьох композиторів, кому премія імені Глинки присуджувалась неодноразово. А його фортепіанний концерт виконували такі блискучі виконавці як Соломон Катнер, Володимир Ашкеназі, Генріх та Станіслав Нейзаузи, Дмитро Башкіров, Володимир Крайнєв.

Сьогодні насолоджуємося разом знаменитим твором Скрябіна у виконанні переможця Міжнародного конкурсу імені П. І. Чайковського Олексія Набіуліна та симфонічного оркестру Харківської філармонії під управлянням Юрія Янка.

Share.

Leave A Reply