fbpx

XХV Міжнародний музичний фестиваль “Харківські асамблеї”

0

Клара Шуман. Жiнка в мистецтвi – муза, майстернiсть, легенди

6 жовтня 2018 року у Концертній залі Харківської обласної філармонії відбудеться урочисте відкриття 25-го міжнародного музичного фестивалю “Харківські асамблеї”.

З першого фестивалю 1991 року, присвяченого постаті В. Моцарта, Асамблеї наполегливо рухаються у напрямку інтеграції української музичної культури в загальноєвропейський контекст. Адже фестиваль – це завжди яскраві зустрічі, несподівані відкриття, світові та вітчизняні прем’єри, майстер-класи, наукові конференції, конкурси, форуми з найактуальніших проблем розвитку суспільства й культури. У програмах фестивалю брали участь знані музиканти більш ніж з 30 країн світу. Нерідко, саме запрошення на «Харківські Асамблеї» відкривало для них Україну, нашу історію та культуру. Музою та художнім керівником фестивалю є ініціатор його заснування, народна артистка України, професор, кандидат мистецтвознавства, ректор Харківського національного університету мистецтв, Почесний громадянин м. Харків Тетяна Борисівна Вєркіна.

Традиція фестивалю – вибір «герою», навколо якого формується мистецька програма. Цього року – це постать видатної піаністки ХІХ сторіччя Клари Шуман. Наразі весь музичний світ готується до святкування 200-річчя з дня її народження, адже життя та творчість К. Шуман є чудовим втіленням сучасного розуміння ролі Жінки у рушійних процесах розвитку суспільства.

Така незвична для класичного фестивалю гендерна забарвленість тематики викликала інтерес музикантів з Великої Британії, Німеччини, Литви, Польщі, Іспанії, Італії, Швейцарії, США та вітчизняних майстрів сцени. Тож, протягом трьох тижнів публіка матиме можливість зустрітись з блискучими музикантами. Це – диригенти Крістоф Адт (Німеччина), Юрій Насушкін (Іспанія) та Костянтин Ліфшиц (Швейцарія); піаністи Вольфганг Манц (Німеччина), Уільям Фонг, Майкл Белл (Велика Британія), Юстас Дваріонас (Литва), Стефанія Аргентьєрі (Італія), Лідія Стратулат, Пабло Гальдо (Іспанія), Костянтин Ліфшиц (Швейцарія). А також кларнетист Естебан Вальверде (Іспанія), віолончелісти Денис Северін (Швейцарія), Вен-Сінн Янг (Німеччина), Разван Сума (Румунія), Атанас Крастєв (Болгарія), Євген Ліфшиц (США), співаки Крістіан Хільц (Німеччина) та Карен Радкліфф (Велика Британія), скрипаль Петер Розенберг (Німеччина).
Традиційно у рамках фестивалю відбудуться: концерти класів провідних професорів Університету Т. Вєркіної, О. Щелкановцевої, С. Клебанової, В. Доценка, концерт студентів Університету – стипендіатів Ротарі-клубів міста. Також на нас чекають концерти кафедр камерного ансамблю, оркестрових струнних інструментів, духових та ударних інструментів, спільний концерт кафедри спеціального фортепіано Університету мистецтв і відділу спеціального фортепіано ХССМШ-і.
Радіємо, що в рамках фестивалю виступатимуть наші колеги з НМАУ імені І.П. Чайковського – заслужений артист України Юрій Кот та лауреат численних Міжнародних конкурсів Антоній Баришевський.

З дня заснування «Харківські асамблеї» виступають ініціатором створення мистецькіх форумів, орієнтованих на підтримку та розкриття потенціалу творчої молоді нашої країни, на збереження та примноження кращих традицій класичної мистецької освіти, на припинення жахливої тенденції від’їзду молодих талановитих людей за кордон. Цієї осені в рамках «Харківських асамблей» за ініціативи Ради молодих вчених при Міністерстві культури України планується проведення Третього конкурсу музичного мистецтва, в якому зможуть взяти участь особи з вищою мистецькою освітою віком до 40 років включно (6-12 жовтня).

Також у рамках фестивалю пройде Науково-практична конференція «Жінка за межами звичайного: Клара Шуман, Фанні Мендельсон, Марія Шимановська…» (13-14 жовтня), презентації книг, творчі зустрічі, майстер-класи.

Загалом в Харківській філармонії відбудеться 6 концертів фестивалю, в яких візьмуть участь як європейські музиканти з Германії, Іспанії, Болгарії, Швейцарії, так і видатні музиканти нашого міста.


Детальна інформація – на сторінці БФ «Харківські асамблеї» у Фейсбук та на сайті kharkovassemblies.com
e-mail фестивалю – kharkovassemblies@gmail.com

Share.

Leave A Reply