fbpx

Видатні постаті, історичні місцини, козацька еліта та “великий терор”. Програма десятої Ночі історії Харкова

0

«Ніч історії Харкова» — давній дружній проект Харківської обласної філармонії, який чотири рази на рік проходив у її стінах. Десятий цілонічний лекторій заплановано на 2 березня. Поки тривають останні приготування нових залів філармонії, тому приміщення проекту надала Харківська школа архітектури (вул. Конторська, 5).

Цього разу у першому блоці Антоніна Яковлєва прочитає лекцію «Гнат Хоткевич: відомий і незнаний», Богдан Бондаренко — «Витоки харківського дизайну», Ігор Денисенко — «Правда та вигадки про підземелля Слобідської України».

У перерві можна послухати твори Андрія Юр’яна.

Другий блок складають лекції «Землі Слобожанщини в системі міжнародних відносин Київської Русі» (Володимир Колода); «Виконавці “великого терору” 1937–1938 років на Харківщині» (Вадим Золотарьов); «Козацька еліта Слобідської України: особа, рід, клан. Вступ до теми» (Олександр Алфьоров).

Кава-паузу супроводжуватиме музика Олександра Вінклера.

На передостанньому блоці будуть такі лекції: «Забуті імена блискучих слобожан» (Антон Бондарєв); «Історія великої любові – річка Сіверський Донець» (Андрій Парамонов); «Олександр Ржепішевський: доля зодчого на тлі епохи» (Любов Жванко), а завершить його музика Якова Степового.

Під час четвертого блоку Антон Бондарєв прочитає лекцію «Слобідська Україна. Куди б поїхати навесні та влітку», Андрій Парамонов — «Харківська фортеця в 1656–1767 роки», Любов Жванко — «Художник Мар’ян Антоні Рузамський: життя, як спалах».


Докладні анонси й інформація про лекторів є на facebook-сторінці Ночі історії Харкова.

Команда «Ночі історії» впевнена, що наступний лекторій (8–9 червня) знову проходитиме у філармонії.

Нагадаємо, бажаючі можуть зареєструватися за посиланням і приходити 2 березня о 21:30 на Конторську, 5. Організаційний внесок для зареєстрованих (форма відкрита до 27 лютого), а також для студентів за пред’явлення квитка — 70 грн, усі інші зможуть потрапити на захід без попередньої реєстрації за 120 грн, а тим, хто прийде з неповнолітньою дитиною, за неї платити не доведеться. У ХША будуть вказівники та волонтери, які допоможуть пройти до кожної зали. Якщо виникнуть труднощі — можна звертатися за телефонами: +380956829631, +380990625154.

Проект «Ніч історії Харкова» ініційований у 2016 році Антоном Бондарєвим. Перший захід проходив 24−25 грудня у хабі соціальної активності «Студія 42», майже усі інші — у Харківській філармонії. Співорганізаторами та партнерами проекту виступають громадська організація «День музики», Харківська обласна філармонія, правовий та бухгалтерський центр «Альфа-Омега», хаб соціальної активності «Студія 42», незалежний соціально-політичний медіапроект «Накипіло», фундація «Харків манливий», Харківський приватний музей міської садиби, KHARKIV Today, кафедра «Дизайн» (ХДАДМ), Харківська школа архітектури. Слідкуйте за оновленнями на сайті та в Instagram.


Share.

Leave A Reply