fbpx

«Усе, що навколо нас – джерело натхнення». В Харківській філармонії відкрилась виставка живопису Сергія Сметанкіна

0

«Картини, як творчі люди – вони теж мають спілкуватися із глядачами», – каже Сергій Сметанкін, вітаючи гостей на відкритті виставки. І перед нами постають особлива стилістика, неповторне бачення краси Слобожанщини та визначні місця, добре відомі харків’янам: Дзеркальний струмінь, Благовіщенський собор, Південний вокзал та багато інших. Автор присвятив Харкову окрему експозицію з двадцяти картин.

Сергій Сметанкін, художник: «Дуже приємно та почесно відкривати виставку в цьому будинку, в якому є повноцінна виставкова локація, у величному будинку, який пам’ятає великих митців минулого, які залишили свій творчий слід та продовжують надихати. Дякую за запрошення та підтримку Департаменту культури і туризму Харківської обладміністрації. Окрема подяка від мене Віталію Гагаріну, голові Kомісії з питань молодіжної політики, культури, спорту та туризму, адже йому належить ініціатива знайомства Харківщини з моїми роботами. Харків має цікаву художню школу, ми зобов’язані зберегти та примножити спадщину однієї з творчих агломерацій України». 
 
На картині під назвою «Аншлаг» – будинок Харківської філармонії …1929 року! Ця картина стала для автора особливою: щоб відновити атмосферу минулого Сергію довелось знайти та вивчити фотографії більше, ніж 90-річної давнини.
 
 
 


Юрій Янко, директор-головний диригент Харківської філармонії
«Це прекрасно, історія, ніби мандруєш у давнину, бачиш філармонію початку 20-го століття, перед нами постають карети, а ось тут знаходився сад Комерційного клубу, багато чого змінилось з тієї пори. Виставка взагалі дуже цікава, приємні тони, мені здається, що це пов’язано зі сприйняттям автора, його відношенням до життя, Сергій – людина з гарним відчуттям гумору і його світле сприйняття передається глядачам».

Сергій Сметанкін народився у місті Слов’янську, образотворчої живописної естетики навчався в українського художника Івана Базилевського, є Членом Національної спілки художників України, учасник більше ста колективних та персональних виставок в Україні та за її межами, переможець багатьох мистецьких конкурсів. Його ім’я внесене до книги-каталогу «Українське образотворче мистецтво початку 21 століття» та до Книги рекордів України в категорії «Мистецтво» як автора 190 творів на персональній виставці в Національній спілці художників України.

Твори живуть тоді, коли їх бачать – каже Сергій Сметанкін та радіє, що харків’яни мають такий майданчик культури, де можна обмінюватися ідеями, насолоджуватися спілкуванням та творчістю і продовжувати славетні традиції митців минулого. Відвідати виставку може кожен бажаючий, вхід вільний, запрошуємо до Червоного залу в дні та часи концертів Харківської філармонії.

Share.

Leave A Reply