fbpx

У великій залі Харківської філармонії пролунала увертюра до опери «Тарас Бульба»

0

Це перший концерт, який відбувається тут в цьому сторіччі. Багато десятиліть у будівлі розміщався оперний театр, а філармонія отримала її в 1995 році. Тоді велика зала вже була аварійною,  пригадує арфістка Олександра Дяченко.

«Мы начали скитаться, мы работали во многих клубах. В холодное время в неотапливаемых помещениях. Было трудно, но выдержали. Вот, дожили до лучших времен», — розповіла вона.

Філармонію збудували в ХІХ столітті. Тому при реконструкції поставили завдання відновити її автентичний вигляд. У великій залі зробили ліпнину, нанесли позолоту, а також повісили кришталеві люстри.

У великій залі – 777 дерев’яних стільців і дубовий паркет. Майже все українського виробництва. Щоб звучання музичних інструментів було якнайкращим, консультувалися зі спеціалістами з Німеччини. Завдяки багатьом інноваціям, каже директор філармонії Юрій Янко, зала за акустикою не поступається європейським.

«Оркестровая яма у нас имеет три уровня. Сейчас вы видите она в уровне сцены. Вы видите эту самую знаменитую ракушку, которая фокусирует звук и он весь до последней ноты идет в зал. Все, что есть сегодня современное в области акустики и сценического оборудования, оно все здесь», — зауважив Юрій Янко.

Реконструкція філармонії стартувала в 2006-го. Багато разів роботи зупиняли і навіть заморожували зовсім. Активна фаза розпочалася в 2015 році.

«Больше двух десятков крупных субподрядных организаций. Практически весь строительный комплекс Харькова был задействован на этом объекте. Поэтапно сдавался комплекс. Первый этап с пуском органного зала и сегодня мы присутствуем при завершении всего комплекса работ», — розповів Михайло Рабінович, заслужений архітектор України, один з авторів проекту реконструкції.

«Багато років філармонійний комплекс знаходився у жахливому стані. Незважаючи на величну історію і традиції. Багато хто намагався відновити і будівлю і її призначення. Нам вдалося повністю реконструювати будівлю. Сьогодні — це один з найкращих і найсучасніших концертних залів в Україні», — заявила голова ХОДА Юлія Світлична.

Вартість реконструкції великої та камерної зал, а також фойє — 300 мільйонів гривень. А разом з органною залою, відкритою в 2016 році, — півмільярда. Кошти виділялися з обласного і державного бюджетів. За словами президента Петра Порошенка, половину грошей освоїли за останній рік. 174 мільйони — у 2018 і 49 мільйонів — цьогоріч.

«Ми здатні самі змінювати своє життя. Змінювати його на краще. Змінювати його в часи, коли здавалося б дуже важко. І зусилля мають бути спрямовані на інші напрямки», — повідомив президент.

На урочистостях присутні люди, які брали участь у реконструкції, чиновники, депутати різних рівнів, гості з інших міст, а також запрошені мешканці регіону.

«Звук великолепный, оркестр великолепный, артисты великолепные! Благодаря Юлии Александровне, стараниям Игоря Львовича, Арсена Борисовича, Кабинета министров, президента. Все вместе. Такие вещи строят, наверное, всей страной», — підкреслив Олександр Давтян, депутат Харківської міськради.

Перший концерт у великій залі, на який можна придбати квиток, відбудеться 19 лютого.Джереломедіа група «Об’єктив»


 

Share.

Leave A Reply