fbpx

“Це Відень” – Юрій Янко про акустику нового залу філармонії

0

24 січня директор і головний диригент Харківської обласної філармонії Юрій Янко провів репетицію симфонічного оркестру в відновленому залі філармонії. Репетиція мала технічний характер, її метою було перевірити акустику нового залу – як поширюється й розподіляється звук. Звучання як усього оркестру, так і інструментів соло перевершило будь-які сподівання маестро. За його словами, акустика реконструйованого залу на рівні з кращими європейськими залами. А це значить, що роки будівництва і кропіткої праці не пройшли даремно, й харківські меломани вже скоро будуть насолоджуватися класичною музикою у концертному залі екстра-класу. За словами експертів акустика залу краща ніж будь-де в Україні.

На даний момент, основні будівельні роботи за проектом вже завершені. Прекрасна акустика забезпечується спеціальною акустичною «мушлею», яка фокусує звук. Оркестрова яма, завдяки спеціальному механізму може підніматися та опускатися, що дає широкі можливості для художніх експериментів. У залі встановлені крісла, які виконані з сучасних матеріалів, але максимально схожі на ті, які стояли у філармонії ще на початку минулого століття. Змонтовані дві люстри.

«Ми не просто відкриваємо нову залу, ми відкриваємо цілий комплекс. Кожен поціновувач музики зможе отримати тут повний спектр музичних послуг. Дуже приємно, що цим надзвичайно важливим проектом займається голова ХОДА Юлія Світлична і вона постійно тримає руку на пульсі. Я впевнений: ми матимемо унікальний комплекс, якому аналогів у країні не буде», – зауважив директор Харківської обласної філармонії Юрій Янко.


 

Share.

Leave A Reply