fbpx

Співаки Віденської опери презентують харків’янам «Романтичну оперу»

0

Концертна програма «Романтична опера» представляє арії з опер композиторів ХІХ століття. Саме тоді опера займала особливе місце в музичній культурі. Її популярність в той час за масштабами можна порівняти з сучасним шоу-бізнесом.

Принципи реалізму, з одного боку, та літературного роману, з іншого, подарували музичній культурі оперні твори, сповнені пронизливими та інтригуючими сюжетами, що посилюються виразними мелодичними інтонаціями.

Навіть зараз опера не втрачає позицій. Романтичні оперні шлягери, блокбастери та хіти таких композиторів як Дж. Пуччіні, Дж. Верді, Бізе незмінно користуються популярністю у меломанів, їх ставлять на оперних сценах усього світу — від Мехіко до Токіо.

Завдяки вдало підібраній програмі слухачі, що прийдуть на концерт до Харківської філармонії 12 червня, познайомляться з різноманіттям романтичної опери ХІХ століття: драматизмом величезної сили в творах Верді, правдивістю психологічних переживань героїв в операх Пуччіні, пристрастними перипетіями з яскравим народно-жанровим колоритом в опері «Кармен» Бізе та іншими творами, завдяки яким романтична опера є такою, якою ми її знаємо.

Занурюватимуть харківську публіку до романтичних глибин Эльвір де Паева е Пона (сопрано, Португалія), Кентен Дежорж (тенор, Франція) та Наталія Королько (фортепіано, Україна).

Кентен Дежорж — тенор, володар ступеня магістра з музикології, диплома зі співу Національної вищої консерваторії музики і танцю в Ліоні, продовжує навчання у Віденському університеті музики і виконавчого мистецтва.

Артист широкого діапазону, затребуваний за свої якості хористи (Spirito, Emelthée, Les Siècles Romantiques), за майстерність соліста в великих ораторіях («Реквієм» К. Сен-Санса, «Stabat Mater» А. Дворжака, «Messa di Gloria» Дж. Пуччіні, «Весілля» І. Стравінського), а також за свою артистичну невимушеність, як в оперетах («Перикола» та «Прекрасна Олена» Ж. Оффенбаха), так і в мюзиклах («Десять заповідей», «Знедолені», «Вестсайдська історія»). Також Кентен Дежорж прославився в опері («Травіата» Дж. Верді, «Сон в літню ніч» Б. Бріттена, «Дитя і чари» М. Равеля, «Hin und Zurück» П. Хіндеміта тощо). У цьому році він грав ролі Рудольфа в «Богемі» Дж. Пуччіні і Дона Оттавіо в «Дон Жуана» В. А. Моцарта в театрі замку Шенбрунн, дебютував в Театрі ан дер Вин в Відні в ролі Амаликітянина в «Саул» Г. Ф. Генделя (Клаус Гут, Лоренс Каммінгс).

Він мав честь співати в цьому році на святкуванні 80-річчя студії «Дісней» в Амфітеатрі трьох Галлій в Ліоні (Оркестр Конфлюанс, Філіп Фурньє).

Ельвіра де Паева е Пона — лірико-колоратурне сопрано, має ступінь магістра співу (музичний університет ім. А. Брукнера, Лінц, Австрія) та ступінь бакалавра з викладання вокалу. Працює у Відні, грала роль Вогню та Солов’я в опері М. Равеля «Дитя та чари», Паріса в опері К. В. Глюка «Паріс та Олена».

У концертному залі Брукнерхаус в Лінці та в Театрі дер Ротт в Німеччині вона виконувала партію королеви ночі в «Чарівній флейті» В. Моцарта, в Театрі Тріндаде в Лісабоні — партію Деспіни в його ж опері «Так чинять усі». З церковного репертуару вона співала кантату «Jauchzet Gott in allen Landen» Й. С. Баха у Відні й ораторію «Король Давид» А. Онеггера в Палаці Ажуда і в культурному центрі Белем в Лісабоні.

Ельвіра де Паева е Пона регулярно дає вечори в Австрії, а також в інших європейських країнах, в тому числі у Франції і в Португалії.

 


ПРОГРАМА:

Джакомо Пуччіні: Quando m’en vo — «Богема» — Арія Мюзетти
Джузеппе Верді: Questa o quella — «Ріголетто» — Арія Герцога
Жорж Бізе:
Parle-moi de ma mère (Розкажи про мою матір) — «Кармен» — Дует Хозе та Мікаели
Je dis que rien ne m’épouvante (Я кажу, що ніщо мене не лякає) – «Кармен» — Арія Мікаели
Жак Оффенбах: Va pour Kleinzach — «Казки Гофмана» — Арія Гофмана
Шарль Гуно: Je veux vivre (Я хочу жити) — «Ромео і Джульєтта» — Арія Джульєтти
Джакомо Пуччіні: O soave fanciulla — «Богема» — Дует Рудольфо та Мімі
Франц Легар: Dein ist mein ganzes Herz — «Країна усмішок» — Арія Су-Хонга
Джузеппе Верді: Libiamo — «Травіата» — Дует Альфредо та Віолетти


buybutton

Share.

Leave A Reply