fbpx

Симфонічний оркестр Харківської філармонії під управлінням Юрія Янка виконав скрипковий концерт, яким Петро Чайковський диригував в Харкові у 19 столітті

0

В березні 1893 року Петро Чайковський приїхав до Харкова. Серед виконаних творів був його Концерт для скрипки з оркестром ре мажор. Тоді солістом виступив Костянтин Горський, скрипаль-віртуоз, викладач Харківського музичного училища. Докладно приїзд Чайковського до Харкова описав у своїх спогадах Ісаак Букінік, молодий на той час скрипаль, якому пощастило грати в оркестрі під управлінням Чайковського. 126 років тому великий композитор виступив у будинку Дворянського зібрання, що був розташований на нинішній площі Конституції і пізніше (за часів війни) зруйнований. На закритті 90-го сезону скрипковий концерт Чайковського пролунав у великій залі Харківської філармонії у виконанні симфонічного оркестру під управлінням Юрія Янка. Партію соліста виконав Артем Шишков, лауреат Міжнародного конкурсу імені Королеви Єлизавети в Брюсселі (а також ще 15 міжнародних конкурсів), що нині працює в Німеччині і був спеціально запрошений на заключний концерт сезону.
Також на закритті прозвучала Третя симфонія Рахманінова — не менш цікавий монументальний оркестровий твір, написаний в останні роки життя композитора. Вперше цю симфонію виконав Філадельфійський оркестр у 1936 році.
Наступний концерт відбудеться в Харківській філармонії в серпні, слідкуйте за новинами нашого сайту.

Share.

Leave A Reply