fbpx

«Симфонічна музика родом з Греції».

0

20 квітня у рамках Фестивалю грецької культури, у новій органній залі Харківської обласної філармонії відбудеться концерт «Симфонічна музика родом з Греції».

Концерт проводиться під патронатом та за фінансової підтримки Посольства Грецької Республіки в
Україні. На концерті буде присутній Радник Посольства Греції, Заступник голови місії пан Александрос Будуріс.

У концерті звучатимуть прем’єрні твори грецького композитора Маноліса Каломіріса – сюїтний цикл для голосу з оркестром «Магічні трави» на вірші грецького поета Костіса Паламаса та «Симфонія мужності «Levendia» у виконанні Академічного симфонічного оркестру Харківської обласної філармонії та Академічного камерного хору імені В.С. Палкіна, мецо-сопрано Иріні Ціракіду (Афіни, Греція), диригент Андреас Целікас (Афіни, Греція).

Маноліс Каломіріс народився 14 грудня 1883 року у м. Смірна. Його дитячі роки пройшли в Афінах та Константинополі. У 1901-1906 рр. Маноліс навчався у Віденській консерваторії по класу фортепіано та композиції.

З юнацьких років він мріяв створити на Батьківщині самобутню професійну композиторську школу європейського рівня. Важливим етапом на цьому шляху стали роки роботи Каломіріса у Харкові, куди він приїхав у 1906 році працювати викладачем фортепіано у музичній школі Д.Д.Оболенської і перебував тут до 1910 р. Свій перший значний твір – Грецьку сюїту для оркестру – Маноліс Каломіріс написав саме у Харкові. Він також брав участь у музичному житті міста, даючи фортепіанні концерти.

Композиторська, педагогічна та суспільна діяльність Маноліса Каломіріса перебувала під сильним впливом видатних харківських музикантів – Ф. Акименка, К. Горського, І. Слатіна та інш.

Заглиблення у музичне життя Харкова того часу, творчі контакти Каломіріса з представниками музичної еліти, вивчення творів видатних російських та українських композиторів – усі ці складові, на тлі укріплення його зв’язків з культурою та мистецтвом Греції, поступово привели його до усвідомлення власної місії у справі розбудови новогрецької композиторської школи.

Каломіріс у 1919 році створив Еллінську консерваторію, а потім заснував Національну консерваторію в Афінах. Він був також директором Національного оперного театру та майже 20 років очолював Спілку грецьких композиторів.

Маноліс Каломіріс поклав початок сучасному грецькому оперному мистецтву. Він є автором п’яти опер: «Перший майстер», «Материн перстень», «Схід», «Каламутні води», «Константин Палеолог», а також трьох симфоній, кількох камерних творів, посібника з теорії музики та ін.

Музика Маноліса Каломіріса відтворює дух народної грецької мелодики. Його кращі твори відрізняються внутрішньою експресією, мелодійною виразністю, винахідливістю оркестрування.


buybutton

Share.

Leave A Reply