fbpx

Романтичний онлайн вечір з Харківською філармонією

0

Сьогодні ввечері прозвучить дивовижний твір геніального французького композитора Каміля Сен-Санса «Муза та поет» у виконанні солістів Сергія Старжинського, Олександра Плюща, та симфонічного оркестру Харківської філармонії під управлінням маестро Янка.
«Бесідою двох інструментів замість змагання двох віртуозів» називав свій дует скрипки та віолончелі Сен-Санс. Знаменитий твір був написаний, коли автору виповнилося майже 75.
Шарль-Каміль Сен-Санс мав одну з найдовших та найбільш плідних музичних кар’єр за всю історію музики. Дослідники називають його людиною невтомної енергії. Він мав славу композитора, диригента, піаніста, органіста, письменника, чудового педагога, астронома та мандрівника. Сенс-Санс був геніальною дитиною, відрізнявся винятковою пам’яттю. Перший його твір датовано 1839 роком, тоді юному композиторові ледь виповнилося 4 роки. Але найбільше вражав блискучий виконавський дар музиканта. Про його неймовірний талант виконавця згадував Ганс фон Бюлов: «Якось мав бесіду з Вагнером. Разом з нами в кімнаті перебував Сен-Санс, який недостатньо розумів німецьку, від того нудьгував. Щоб чимось зайнятися, він взяв рукопис партитури «Зігфріда», який ще не було завершено, та почав грати на фортепіано. Вагнер та я замовкли. Ніколи я не чув такого читання партитури. Ми були вражені. Вагнер не міг вимовити ані слова. Ніхто з тоді живих музикантів не зміг зробити це так, як Сен-Санс. Він найбільший музичний розум нашого часу».
Зустрічаємося о 19:00 на спільному перегляді концерту!

Share.

Leave A Reply