fbpx

Прес-анонс

0

Шановні журналісти! Запрошуємо вас 2 вересня (середа) до Великого залу Харківської філармонії (вул. Римарська, 21), де о 12:30 відбудеться прес-конференція юного талановитого піаніста Богдана Терлецького, який 4 вересня на Відкритті нового 92-ого сезону разом із симфонічним оркестром Харківської філармонії під управлінням Юрія Янка виконає Перший фортепіанний концерт П. І Чайковського.

• О 12:30 можна зняти фото та відео репетиції концерту симфонічного оркестру з солістом.
• Після репетиції 15-річний піаніст Богдан Терлецький та головний диригент Харківської філармонії Юрій Янко дадуть відповіді на запитання журналістів.

Інформація про концерт 4-ого вересня:

4 вересня о 19:00 у Великому залі Харківської філармонії відбудеться офіційне відкриття сезону 2020-2021. Новий сезон розпочнуть твори Петра Ілліча Чайковського, адже концерт, присвячений саме 180-річчю видатного композитора. Музиканти під управлінням Юрія Янка виконають симфонію «Манфред» та Концерт для фортепіано з оркестром № 1, де солюватиме піаніст Богдан Терлецький.
Партнер концерту – благодійний фонд VERE MUSIC FUND.
Новий проєкт VERE MUSIC FUND дає можливість молодим українським виконавцям, яких підтримує благодійний фонд, грати в кращих залах із найкращими симфонічними оркестрами країни. Виступ львівського піаніста Богдана Терлецького з оркестром Харківської філармонії під управлінням маестро Янка 4-ого вересня стане першою подією цього проєкту.

Інформація про соліста:

Народився Богдан у Львові в 2005 році. Ще семирічним почав вчитися грі на фортепіано, а в 11 вступив до Львівської спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької до класу професора Оксани Рапіти. В 14 років став студентом Університету музики та театрального мистецтва Граца в класі професора Мілани Чернявської.
Богдан Терлецький — переможець Міжнародного конкурсу юних піаністів імені Володимира Крайнєва, володар першої премії та Золотої медалі на XII міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, а також Гран-прі конкурсу Piano talents (Мілан, Італія). Піаніст бере участь у міжнародних фестивалях LvivMozArt /Україна/, «Відкриваємо Падеревського» /Польща-Україна/, ArtDialog /Швейцарія/, в програмі «Молоді таланти світу» та майстер-класах у Відні, Граці, Ліхтенштейні й Мюнхені. Музикант виступав у престижному Salle Cortot, що в Парижі, а в межах фестивалю «Відкриваємо Падеревського» — у Польщі та США. Богдан є стипендіатом Міжнародної музичної академії Князівства Ліхтенштейн.

Інформація про Концерт для фортепіано з оркестром №1 П. І. Чайковського:

Концерт для фортепіано з оркестром №1 сі-бемоль мінор, тв. 23 Чайковський написав у 1874 році в рекордно короткий строк, від задуму до оркестровки партитури пройшло всього 2 місяці. Тоді в своїх листах до братів Петро Ілліч писав, що повністю занурився у створення фортепіанного концерту. Композитор дуже хотів, щоб Рубінштейн виконав його новий твір, адже при написанні автор орієнтувався саме на віртуозність цього піаніста. Але всупереч сподіванням Чайковського, Рубінштейн не став першим виконавцем присвяченого йому концерту. Спочатку музикант навіть критично відгукнувся про твір свого друга-композитора. Але змінювати щось автор наміру не мав. За порадою консерваторського колеги Карла Кліндворта Чайковський надіслав партитуру німецькому піаністові Гансу фон Бюлову. Той був гордий, що отримав такий подарунок, та розпочав відповідально готуватися до дебюту.
Світова прем’єра відбулася в Бостоні 25 жовтня 1875 року. Солював фон Бюлов, оркестром управляв Бенджамін Ланг. Публіка була в захваті від нового твору Чайковського.
Пізніше з Першим фортепіанним концертом вже перед московською аудиторією виступив учень Чайковського піаніст-початківець Сергій Танєєв, диригував Микола Рубінштейн. Композитор залишився дуже задоволеним цим виконанням. Та й сам Рубінштейн переконався, що помилявся щодо твору, та через декілька днів після московської прем’єри включив Перший фортепіанний концерт Петра Ілліча до свого репертуару. А в 1879 році в Парижі блискуче виконання концерту Чайковського Миколою Григоровичем викликало справжній фурор.
Сьогодні Концерт для фортепіано з оркестром №1 П. І. Чайковського входить до репертуару більшості відомих піаністів світу, є обов’язковим твором для виконання на міжнародних фортепіанних конкурсах, та чи не кожному з нас знайомі його перші акорди.

Share.

Leave A Reply