Шановні журналісти! Запрошуємо вас 18 травня (вівторок) до Великого залу Харківської філармонії (вул. Римарська, 21), де о 13:00 відбудеться прес-конференція юних талановитих музиканток Маргарити та Єлизавети Почебут, які 20 травня зіграють разом із симфонічним оркестром Харківської філармонії під управлінням Юрія Янка. Сестри виконають солюючі партії в Концерті для скрипки з оркестром мі мінор Фелікса Мендельсона та у Другому фортепіанному концерті Шопена.
∙ О 13:00 можна зняти фото та відео репетиції концерту симфонічного оркестру з солістами.
∙ Після репетиції 10-річна скрипалька Маргарита Почебут, 14-річна піаністка Єлизавета Почебут та головний диригент Харківської філармонії Юрій Янко дадуть відповіді на запитання журналістів.
Інформація про концерт 20-го травня:
20 травня о 19:00 у Великому залі Харківської філармонії звучатимуть Концерт для скрипки з оркестром мі мінор Фелікса Мендельсона та Другий фортепіанний фа-мінорний концерт Шопена у виконанні симфонічного оркестру Харківської філармонії під управлінням Юрія Янка. Солюватимуть Маргарита /скрипка/ та Єлизавета /фортепіано/ Почебут.
Інформація про солісток:
Маргариті 10 та вона талановита скрипалька, яка виконує складний репертуар. Рита у 6 років почала займатися музикою, сьогодні вона учениця Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М. Лисенка. В скарбничці музичних нагород юної скрипальки гран-прі Міжнародного конкурсу скрипалів ім. М. Ельмана, 1-а премія 25th International Competition YOUNG VIRTUOSO, Zagreb, 2-а премія 6th Praha International Violin Competition та багато інших. Маргарита виступала в концертних залах Чехії, Хорватії, Словаччини, Німеччини, Австрії, Італії, України.
Єлизавета народилася в Харкові у 2007 році. З 5-ти Ліза навчалася грі на скрипці, а з 6-ти — на фортепіано. Сьогодні Єлизавета Почебут — лауреат багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів, серед яких «В гостях у Айвазовського» (Україна), Internet Music Competition (Сербія), «eMuze» Online music competition (Греція), 10 Mozart Piano Competition (Італія), 7 Tbilisi International Piano Competition (Грузія), «Merci Maestro», 3d International Competition for Young Pianists in Brussels (Бельгія), 1St Vienna Music Competition (Австрія), 5th International Subcarpathian Chopin Piano Competition (Польща). Єлизавета виступала на сценах концертних залів України, Італії, Чехії, Грузії, Бельгії, Польщі, Словаччини, Китаю та Князівства Монако.
Інформація про Концерт для скрипки з оркестром мі мінор Ф. Мендельсона:
Поява скрипкового концерту Мендельсона стала значущою подією в світі інструментальної музики. У 1835 році 26-річного композитора запросили на посаду керівника симфонічного Гевандхауз-Оркестра (Лейпциг). А своєму другові Фердинанду Давиду, який на той час вже був відомим скрипалем, Мендельсон запропонував місце концертмейстера творчого колективу. Дружба цих двох музикантів зародилася ще в дитинстві, а з віком ставала тільки міцнішою. Фелікса та Фердинанда пов’язувала й професійна співпраця. У липні 1838 року Мендельсон у своєму листі Давиду повідомив, що хоче написати для нього скрипковий концерт, тема якого нав’язливо засіла в голові. Однак з моменту задуму до останньої крапки в партитурі минуло майже 6 років. І весь цей період Мендельсон безперервно листувався з другом, радився щодо концерту.
16 вересня 1844 року партитуру Концерту для скрипки з оркестром мі мінор було завершено. Прем’єра відбулася 13-ого березня наступного року, солював Фердинанд Давид, але оркестром Гевандхауза того дня (через хворобу Мендельсона) управляв другий диригент — датський композитор Нільс Гаде. Успіх твору був приголомшливий, і публіка, і критики прийняли його. Через півроку, коли концерт виконали знов, за диригентським пультом стояв вже сам автор.
У спадщині Мендельсона багато прекрасних творів, які по праву вважають справжніми шедеврами, але особливе місце серед них займає Концерт для скрипки з оркестром мі мінор. Цей твір талановитого композитора додають до свого репертуару всі відомі скрипалі світу.
Інформація про Концерт для фортепіано з оркестром №2 фа мінор Ф. Шопена:
Свій фа-мінорний концерт Шопен написав першим ще в 1830 році. Але так трапилося, що партитуру твору було загублено видавництвом. Тоді композитор написав її знов, але вже тільки у 1836-ому. Це виявилося трьома роками пізніше, ніж публікація мі-мінорного концерту. Так, насправді перший концерт став другим.
А надихнуло автора на створення цього музичного шедевру кохання до Констанції Гладковської, талановитої співачки, яка володіла «оксамитовим» голосом. Незважаючи на те, що Другий концерт створювався композитором під впливом почуттів до Гладковської, присвятив Шопен свій знаменитий твір Дельфині Потоцькій — музично обдарованій дочці заможного поміщика.
Прем’єра концерту пройшла з великим успіхом. В березні 1830 року в Варшаві оркестром управляв Кароль Курпиньський, солював автор.