fbpx

Перший концерт для фортепіано з оркестром Ференца Ліста у виконанні Валентина Кисиленко та симфонічного оркестру Харківської філармонії під управління маестро Янка сьогодні онлайн о 19:00

0

Обидва фортепіанні концерти Ліста вважають найбільш популярними творами композитора. Шопен писав: «Ми повинні терпляче дочекатися генія, який у блискучій манері вкаже, яким саме чином повинні поєднуватися партії фортепіано та оркестру, щоб піаніст міг повністю розкрити багатство інструменту та своєї майстерності, в той час як оркестр не залишався би тільки глядачем, а навпаки, розмаїттям свого колориту сприяв ще більшому збагаченню їхньої спільної гри». І Ліст зробив це, створивши свій перший фортепіанний концерт, основна тема якого була написана у 1830 році 19-річним композитором. Робота над твором тривала 19 років. Потім були й коригування. І тільки у лютому 1855-ого у Веймарі відбулася прем’єра. Солював сам автор, оркестром управляв Гектор Берліоз.
Сьогодні Концерт для фортепіано з оркестром №1 мі-бемоль мажор Ференца Ліста вважають одним з найбільш відомих фортепіанних творів світу.
Приєднуйтесь до спільного перегляду!

Share.

Leave A Reply