fbpx

Органні шедеври Й. С. Баха звучатимуть 19 вересня у виконанні Станіслава Калініна

0

В програмі концерту мелодії, створені Бахом у всіх жанрах органної музики, серед яких візитна картка композитора — Токката і фуга ре мінор.
Про історію написання творів Баха відомо дуже мало. Композитор ані приділяв уваги збереженню рукописів, ані датував їх. Ті твори, що дійшли до нашого часу, переписані синами та учнями Й. С. Баха. Музикознавці та дослідники не мають єдиної думки щодо дати створення знаменитої Токкати і фуги ре мінор (BWV 565). Деякі стверджують, що цикл для органу був написаний за часів раннього творчого періоду, інші — що за рік до смерті. Існує версія, що твір з’явився під час перебування композитора в Арнштадті з 1703 по 1707. Але умовною датою написання вважають період від 1701 до 1740 років.
Єдиний рукопис, що зберігся – переписаний варіант 12-річним Йоганнесом Рінгком, учнем Йоганна Пітера Келлнера, який навчався поліфонії у великого Баха. Нотний запис був опублікований лише в 1830 році. А популярним твір став завдяки старанням Ф. Мендельсона, який захоплювався музикою Баха та пропагував її.
Сьогодні цикл для органу вважають верхівкою органної творчості. Щоб виконати твір, необхідно володіти віртуозною технікою та блискучою майстерністю.
Тож, запрошуємо насолодитися знайомими звуками Токкати і фуги ре мінор та іншими шедеврами Баха у виконанні Станіслава Калініна.

Придбати квиток на концерт можна за посиланням:
http://filarmonia.kh.ua/event/jogann-sebastyan-bah/

Share.

Leave A Reply