fbpx

Оновлена зала філармонії відкриває двері для слухачів

0

Нарешті, 13 років реконструкції Харківської філармонії отримають своє логічне завершення — відновлена зала на 777 місць відкриває свої двері для слухачів. Довгоочікуваний концерт у найсучаснішій концертній залі екстра-класу харків’яни зможуть почути вже зовсім скоро — 19 лютого.

За словами директора та головного диригента філармонії Юрія Янко, акустика реконструйованого залу на рівні з кращими європейськими залами. «Відчуття ще сильніші, ніж ті, які в мене були при відкритті органної зали. Коли диригуєш, й просто не віриш, що ти вдома. Сьогодні ми граємо не просто в хорошій, з акустичної точки зору, залі, а в справжній пишноті, — каже Юрій Янко. — Акустика фантастична. Я за неї хвилювався найбільше. Звучить усе. Вся геометрія залу сприяє звуку. Тут справжній дубовий паркет, крісла дерев’яні — все зроблено для того, щоб все звучало. І головне акустичне досягнення — що є акустична мушля. Ми єдині в цьому роді в Україні».

Унікальну акустику харків’яни зможуть оцінити на концерті симфонічної музики, де прозвучать твори композиторів романтичної епохи. В концертній програмі вечора Симфонія №8 Франца Шуберта, «Танець скоморохів» з музики до казки Островського «Снігуронька» Петра Чайковського, і його ж Концерт для скрипки з оркестром. Цікаво, що саме скрипковий концерт звучав під орудою автора «Лебединого озера» понад 125 років тому у нашому місті, коли він приїжджав до Харкова.

Нова музична історія потребує нових імен, тож цілком логічно виглядає запрошення виступити у реконструйованому залі у якості соліста девятнадцятирічного скрипаля Дмитра Удовиченка. Талановитий юнак народився у Харкові в сім’ї професійних музикантів, проте наразі навчається в Folkwang Universitay der Kunste (Німеччина). Він є лауреатом понад 10 престижних музичних конкурсів, останнім з яких у жовтні 2018 року став один з найбільш рейтингових скрипкових конкурсів сучасності — Joseph Joachim International Violin Competition Hannover. Дмитро став лауреатом ІІ премії, а також отримав дуже важливі призи — Audience Award та JJV Community Award. Журі конкурсу прийняло рішення надати Дмитру у трирічне користування скрипку італійського майстра Дж. Гваданіні.

Крім вражаючого конкурсного списку, у творчому резюме Дмитра Удовиченка виступи у якості соліста з низкою першокласних оркестрів України, Німеччини, Литви, і навіть зі славнозвісним колективом “Віртуози Москви. Неодноразово юнак виступав в Залі Паризької консерваторії, а також отримував запрошення для виступу в міжнародних фестивалях від таких визнаних маестро як Володимир Співаков і Юрій Башмет.


buybutton


Джерело фото: Харківська облдержадміністрація

Share.

Leave A Reply