fbpx

Онлайн вечір з Харківською філармонією. О 19:00 запрошуємо до спільного перегляду 1 та 2 дій знаменитої опери Джузеппе Верді «Аїда»

0

Сьогодні пропонуємо насолодитись вічною історією про кохання та смерть від великого італійського композитора. Чудова музика, яскраві образи, захоплюючий сюжет!
Виконують:
Фараон — Володимир Єфименко /бас/
Рамфіс — Дмитро Павлюк /бас/
Радамес — Олег Злакоман /тенор/
Амнеріс — Ольга Усс /меццо-сопрано/
Аїда — Оксана Крамарєва /сопрано/
Симфонічний оркестр Харківської філармонії.
Диригент — Йерун Вейерінк /Нідерланди/

Історія створення цього геніального твору бере початок у 19-ому столітті. Саме у 1868 році правителі Єгипту звернулися до Верді з проханням написати оперу для Каїрського оперного театру, відкриття якого співпадало з завершенням робіт над Суецьким каналом. Контракт було підписано, коли композитор не написав ще жодної ноти. Автором стислого сценарію «Аїди» був французький єгиптолог О. Марієтт. Щодо музики, то на її написання Верді знадобилося 4 місяці. Композитор також брав активну участь у розробці сюжету, вивчав культуру Єгипту.
Світова прем’єра відбулася напередодні Різдва 1871 року в Каїрі. Це був міжнародний тріумф. Через декілька місяців на «Аїду» чекав успіх і на батьківщині Верді. На прем’єрному спектаклі в Мілані публіка була в захваті та запрошувала композитора на сцену 32 рази.
З того часу «Аїда» є в репертуарі майже кожної оперної трупи світу.
Продовження перегляду запису 3 та 4 дій опери «Аїда» 22 травня рівно о 19:00.

Share.

Leave A Reply