fbpx

Найскладніші трюки, емоційний підйом та цікаві сюжети. 24-го червня на сцені Великого залу відбудеться концерт «Енергія українського танцю»

0

Захоплююча техніка та яскраві образи. Ансамбль народного танцю «Буревісник» готує справжнє танцювальне дійство.

Костянтин Тюрне, художній керівник та балетмейстер Народного ансамблю народного танцю “Буревісник”: Наша справа – це фанатизм, частина нашого життя, це душа, що танцює. А філармонія – це ковток свіжого повітря. Саме тут в далекому 68-ому році я вперше вийшов на сцену, минуло більше 50-ти років і я виводжу на цю сцену вже як художній керівник колектив, яким зараз управляю, це зворушливо.

«Буревіснику» 52 роки. Всі його учасники — це робочі, службовці, інженери, банківські працівники тощо. У вільний від роботи час вони приходять до танцювального класу та повністю віддаються її величності хореографії. Кожен другий артист має професійну хореографічну освіту. Артисти фанатично віддані своїй творчості та не уявляють життя без відчуття подарованої глядачеві радості зустрічі з народним танцем.

Тут виросла не одна династія танцюристів. Сергій Нестеренко «народився» в «Буревіснику», колись тут танцювали його батько та мама, тепер – хлопець зі своєю дружиною Тетяною. Обидва мають вищу хореографічну освіту, зараз вони репетитори ансамблю та пробують себе в якості балетмейстерів-постановників.

Сергій Нестеренко: Всі номери потребують колосальної праці, всі елементи будуть непрості. Майже вся наша програма підготовлена на основі Слобожанського матеріалу. В нас єдиних в Харкові є така програма. Хореографія краю особливо не вивчена, а ми вирішили показати її в нашому концерті.
 
Тетяна Нестеренко: Ми проводимо в класі весь час після роботи, не менше п’яти разів на тиждень точно. Донька нас бачить тільки ввечері, адже в нас то репетиція, то ми робимо костюми, шукаємо нові поєднання та нові рішення. Більшість часу ми залишаємо тут.

Репертуар колективу багатоликий та різноманітний — танці народів світу, танці різних регіонів України, танці рідного Слобідського краю.

В новій програмі «Енергія українського танцю» глядач побачить як вже знайомий репертуар, так і нові номери: відбудуться дві прем’єри. В основі нової концертної програми – танці та хореографічні композиції Слобідської хореографічної культури.

Сергій Нестеренко: Енергія танцю багатогранна, універсальна та не вивчена. Подивимось, як нам вдасться цю енергію віддати. Ми тренуємось 95 відсотків часу свого життя, це як приємний творчий діагноз. Будемо дивувати майстерністю, технічними моментами та харизмою. Хочемо порадувати глядача.

В концерті також візьмуть участь заслужений артист України Роман Пасєка та музиканти інструментального тріо “ЦимБанДо”. В його складі лауреати міжнародних конкурсів Олександра Савицька (цимбали), Надія Мельник (бандура), Костянтин Хітушко (кобза контрабас). Учасники колективу, крім основних інструментів, використовують багато допоміжних: тарілка, бубон, дзвіночки, музичні коробочки, балалайка, сопілка, трикутник.

Чекаємо на вас у Великому залі 24 червня о 19:00!


Share.

Leave A Reply