fbpx

Найпопулярніша українська письменниця, авторка лонгселлера «Польові дослідження з українського сексу» Оксана Забужко зустрінеться з харків’янами.

1

5 жовтня о 18:30 шанувальників естетично-філософської прози та поезії чекає зустріч з українською літературною зіркою №1 Оксаною Забужко. Вона входить до ТОП-10 найбільш значущих українських авторів за версією Forbes. ЇЇ романи викликають скандальну реакцію у РФ, нею захоплюється цілий світ. При цьому, як каже сама авторка, вона далека від образу чоловікоподібної феміністки. Вона, так би мовити, ніжна і дивовижна. І кандидат тобі філософських наук, і поет, і космополіт, і публіцист, і літературознавець – третину року Забужко проводить «за бугром», проїздом з Баден-Бадена в Гомель-Гомель. І пише, як Тургенєв, «на водах»: в Італії, Австрії, Німеччини, Штатах, тощо. Розмовляє, відповідно, на суміші мов і живе з рідним другом-ноутбуком під пахвою. Сидить на каві, в будинку борщами не пахне, тому як до побуту Оксана відноситься байдуже. Працює в величезному кабінеті, де всі чотири стіни забарикадовані стелажами з книгами.
– Проза для мене – це зона повного відчуження від реальності, – розповідає вона журналістам. – Я глибоко переконана, що письменниця не може творити, після того як повернувшись зі служби, де заробляла гроші, зварить борщ і поняньчить трьох дітей і чоловіка.
«Мій гучний літературний дебют … відбувся в пору, коли моєю настільною книгою ще був «Вінні-Пух» (перший літературний герой, з яким я себе ідентифікувала, тим більше, що він також писав вірші), і якщо я завдячую Радянській владі чимось добрим, то це тим, що вона вчасно поклала край моїй “літературній кар’єрі” – на цілий брежнєвський період, – інакше я вельми швидко навчилась би, як приподоблятися дядям і тьотям з редакцій, і, либонь, так і не докопалась би до власного голосу, як воно зазвичай і відбувається з літературними “вундеркіндами”…»

Відома українська письменниця Оксана Забужко – одна з небагатьох інтелектуалів, хто глибоко і філософськи аналізує всі ті суспільні процеси, які сьогодні відбуваються в нашій країні. Сама письменниця зізнається, що в умовах інформаційної війни, замість того, щоб писати романи про справді важливі речі: любові і людях, їй доводиться “відстрілюватися”. Таким публіцистичним “снарядом” є остання книга письменниці “І знов я влізаю в танк …”.

Приходьте на літературний вечір і поспілкуйтеся із чудовою жінкою!

Довідка. Оксана Забужко народилася 19 вересня 1960 року в місті Луцьк. За словами письменниці, правдиве родове прізвище оригінально було не «Забужко», а «Забузькі». В Луцьку жила до 8 років, поки її батька не виявило КГБ, що переслідувало його кілька років. Після цього родина була вимушена переїхати до Києва. Закінчила філософський факультет (1977-1982) та аспірантуру з естетики (1985) Київського університету імені Тараса Шевченка. Учасниця революції на граніті 1990 року. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Естетична природа лірики як роду мистецтва». Виключно літераторством трудовий досвід Забужко не обмежується. Довгий час вона працювала викладачем. Причому лекції кандидата філософських наук Забужко пощастило відвідати студентам не тільки Київської державної консерваторії ім. П. Чайковського, де Забужко читала естетику, а також студентам таких всесвітньо відомих університетів як Гарвардський, Єльський, Колумбійський. Починаючи з 1989 р. Забужко є старшим науковим співробітником Інституту філософії НАН України. 1992 року викладала україністику в Університеті штату Пенсильванія як запрошений письменник. У 1994 авторка отримала стипендію Фонду Фулбрайта і викладала в Гарвардському та Піттсбурзькому університетах. В Україні Забужко від 1996 (від часу першої публікації роману-лонґселера «Польові дослідження з українського сексу») залишається найпопулярнішим україномовним автором. Твори Забужко здобули також міжнародне визнання, особливо широке — в Центральній та Східній Європі. У 1985 році вийшов перший збірник віршів Забужко «Травневий іній». Оксана Забужко — член Асоціації українських письменників.

За матеріалами ЗМІ

Share.

1 коментар

  1. Харьковец on

    Спасибо Харьковской Филармонии за такое прекрасное и нужное мероприятие!

Leave A Reply