fbpx

Місце, де співав Шаляпін і танцювала Плісецька: великий зал філармонії готують до відкриття

0

Реконструкція історичної частини будівлі знаходиться на фінальній стадії

Гіпсові колони, дубовий паркет і люстри з кришталю покриті золотом. Вже через три місяці харківська філармонія відкриє свої двері. Високі білі колони на піщаному тлі – покрівлю та фасад філармонії майже готові. Закінчують і внутрішнє оздоблення. Будівлі, яка є пам’яткою архітектури, понад сто років.

Під час робіт з реконструкції намагалися зберегти його зовнішній вигляд і атмосферу. Скульптури і розпис золотом відтворювали за старими фотографіями та ескізами.

“Фарба називається рідкий паталого. Ми відтворюємо архітектуру такою, якою вона була раніше”, – розповіла художниця Світлана Яковець.

Дубовий паркет, крісла, кришталеві позолочені люстри – все замовляли в українських виробників.

“На другому поверсі касового залу вже укладений паркет і підготовлені стіни до фінішного фарбування. Далі за планом установка вентиляційні решітки”, – розповів про хід робіт директор департаменту капітального ремонту Харківської обладміністрації Сергій Жуков.

Сцена – серце філармонії -теж майже готова. Її сконструювали в формі черепашки. Акустика буде такою, що не знадобляться мікрофони. Музичне обладнання незабаром почнуть монтувати.

“Останній раз музика в цьому залі звучала в минулому столітті. Може я стою на тому місці, де стояв Шаляпін, де танцювала Плісецька. Тут музика за всі ці роки звучала тільки раз, коли у нас був аукціон, який ми проводили, щоб почати реконструкцію”, – уточнив директор обласної Харківської філармонії Юрій Янко.

На папері оновлення було розпочато ще років десять тому, проте до робіт приступили тільки в 2016-му.

“Відкрити найсучасніший філармонічний комплекс плануємо, як можна швидше. Харків’яни чекали його біля десяти років. Ми за два роки відкрили вже найкращий органний зал в Україні і намагаємося зробити все для того, щоб до нього якомога швидше приєднався великий зал філармонії на 777 місць”, – розповіла глава Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична.Джерело: ukr.segodnya.ua


 

Share.

Leave A Reply