fbpx

Корифей української музичної культури, видатний диригент Аллін Власенко виступить з оркестром Харківської філармонії

0

15 вересня симфонічний оркестр Харківської філармонії виступатиме під орудою видатного земляка – народного артиста України Алліна Власенка.

Стати диригентом Аллін Власенко мріяв з дитинства. Тож не дивлячись на те, що знайомство з музикою він почав з уроків на фортепіано, потім талановитий хлопець вирішив обрати спеціальність ближчу до оркестру й став навчатись грі на кларнеті. Ще студентом Харківської консерваторії, 60 років тому, він став керівником групи кларнетистів в оркестрі оперного театру. Паралельно займався диригуванням, витрачаючи майже всю стипендію на партитури. Далі була аспірантура по оперно-симфонічному диригуванні в Києві, та стажування під керівництвом легендарного Євгена Мравінського в Ленінграді.

Алліну Власенку фантастично пощастило з наставниками і вчителями, які передали йому високі традиції диригентської професії. Талановитого молодого музиканта диригент Веніамін Тольба долучив до роботи в якості асистента. Випускний іспит аспірант Аллін Власенко здавав в залі столичної філармонії з Державним оркестром України (випадок безпрецедентний), і в свої 27 вже почав працювати диригентом головного симфонічного оркестру країни! Вирішальною ж для маестро, як він сам вважає, виявилася зустріч із Стефаном Турчаком. Неперевершений український диригент не міг не помітити цілеспрямованого, закоханого в музику і оркестр юнака. Тож він запросив Алліна Власенка працювати з провідним оркестром України, а згодом – в столичний оперний театр.

На разі, Аллін Власенко – помітна особистість в академічному музичному мистецтві України. Це ім’я вже понад 50 років звучить по всьому світу. Він диригував балетними виставами у Великій Британії, Японії, Франції, Швейцарії, Хорватії, на Кубі, у Данії, Італії, Іспанії, Німеччині, Чехії, Болгарії, Словенії. Аллін Власенко знаний як диригент, під орудою якого оркестр звучить яскраво, виявляючи найтонші світлотіньові тембральні нюанси. Його творчій манері притаманна досконала техніка диригування, глибоке осмислення музичного матеріалу, переконливе розкриття внутрішньої драматургії музичного твору.

15 вересня симфонічний оркестр Харківської філармонії під керівництвом Алліна Власенка виконає останній, і один з найвидатніших творів Сергія Рахманінова – “Симфонічні танці”. Геніальний, сповнений трагізму твір, що увійшов до репертуару найкращих оркестрів і диригентів світу. Друга частина концертної програми, за контрастом, буде пронизана різноманітними відтінками світлого, прозорого звучання витончених творів Моріса Равеля: Сюїти №2 із балету “Дафніс і Хлоя” і Концерту Соль-мажор для фортепіано з оркестром (соліст – І. Чичканов).

buybutton

Share.

Leave A Reply