10 жовтня — Харківські асамблеї: Віолончельний вернісаж
У середу, 10 жовтня Харківська філармонія запрошує слухачів на продовження фестивалю «Харківські асамблеї». Цього разу міжнародний мистецький форум спільно з ArtCelloFestival підготував справжнє свято віолонельної музики. В концерті беруть участь блискучі музиканти з різних країн світу: Денис Северін (Швейцарія), Вен-Сінн Янг (Німеччина), Разван Сума (Румунія), Атанас Крастєв (Болгарія), Юрій Погорецький (Україна). В концертній програмі музика композиторів різних епох та стилів — твори Ф. Куперена, Ф. Шуберта, Г. Гольтермана, Д. Поппера, К. Фітценгагена, А. Пьяццолли.
11 жовтня — Класік-прем’єр
11 жовтня на сцені Харківської філармонії виступить знаний органіст із Києва — Володимир Кошуба. Музикант закінчив Київську консерваторію як піаніст та як органіст, після закінчення навчання працював у Київській філармонії, пізніше — в Республіканському будинку органної та камерної музики України. 1999 року Американський біографічний інститут (АВІ) при Конгресі США заніс ім’я Володимира Кошуби у всесвітній каталог музикантів нового тисячоліття. 2007 року його обрали президентом Всеукраїнської асоціації органістів та органних майстрів.
Володимир Кошуба багато гастролює в Україні та країнах СНД і Балтії, а також у Німеччині, Швейцарії, Франції, Голландії, Італії, Англії, Бельгії, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Данії, Австрії, Сербії, Хорватії, Угорщині, Чехії, Словаччині, Польщі, Болгарії, на Балеарських і Канарських островах, в Іспанії, Португалії, Бразилії, Уругваї, Аргентині, Канаді, США, Японії.
Для концерту у Харкові Володимир Кошуба підготував яскраву та різноманітну програму, адже найбільший орган України, що знаходиться в Харківській філармонії, має дуже багату палітру звучання, що дозволяє виконувати музику різних стилів однаково вдало. У програмі: Р. Штраус, Р. Лінстрен, Г. Янг, Ф. Джеймс, А.В. Кетелбі та ін.
12 жовтня — Жорж Бізе – геній французької революційної опери
У жовтні виповнюється 180 років з Дня народження Жоржа Бізе — автора всесвітньо відомої опери «Кармен». У творчості Бізе знайшли вираз кращі прогресивні традиції французької культури. Це — найвища точка реалістичних прагнень у французькій музиці XIX століття. Рідкісна правдивість у передачі складних людських почуттів і взаємин, сила емоційного впливу на аудиторію, дивовижна краса партитури, що відбиває і бурхливі емоції, і трагізм приреченості, ставлять музику Бізе в ряд унікальних творів всієї світової музичної літератури. Насолодитися кращими перлинами музики великого генія Харківська філармонія запрошує у п’ятницю 12 жовтня. У програмі: романси та арії з опер «Шукачі перлів», «Пертська красуня», «Кармен».
13 жовтня — Ефект Моцарта
«Ефект Моцарта» — унікальний цикл концертів для майбутніх мам і маленьких дітей. Дослідження показують, що прослуховування живого виконання класичної музики допомагає вагітній жінці гармонізувати свій стан, налагодити контакт зі своїм майбутнім і вже народженим малям. У той же час у дитини формується емоційна сфера, удосконалюється мислення, виховується доброта і чуйність. В концерті беруть участь провідні солісти філармонії.
13 жовтня — MozArt concert
Ім’я Вольфганга Амадея Моцарта для всього людства — синонім геніальності і досконалості. «На моє глибоке переконання, Моцарт є вища, кульмінаційна точка, до якої краса досягала в сфері музики», — писав в одному зі своїх щоденників Чайковський. Кожна епоха внесла щось своє в розуміння спадщини Моцарта, але навіть через кілька століть інтерес до персони генія не вщухає — його життя і творчість, як і раніше, залишаються в центрі уваги музикантів і дослідників; у багатьох концертних залах і театрах звучить музика великого майстра.
Суботній концерт в Харківській філармонії 13 жовтня також буде присвячено музичним шедеврам Моцарта. Симфонічний оркестр Харківської філармонії під орудою маестро Юрія Янко виконає увертюру до опери «Дон Жуан», Симфонію №39, та Концерт для фортепіано з оркестром, ре мінор (солістка — Анастасія Ларіонова).
14 жовтня — До дня захисника України: органний концерт та показ фільму «По кому подзвін»
У неділю 14 жовтня відбудеться нова кінозустріч в Харківській філармонії — показ фільму із циклу програм «Метанойя» за романом Е.Гемінґвейя «По кому подзвін» і святковий органний концерт до Дня захисника України. Мова йтиме про наболіле — війну, що неминуче змінює кожного, чийого серця вона торкається.
У романі «По кому подзвін» показані різні моделі того, як людина поводить себе в критичних ситуаціях і долає страх. Немає універсальної формули, яким чином можна витримати жах смерті й зберегти свою душу, але певні орієнтири психології переможців 14 жовтня спробуємо відшукати разом.
Кінопроект «Метанойя» — це оригінально екранізовані бесіди-інтерв’ю про класичні літературні твори та письменників XIX-XX ст., які журналіст Володимир Чистилін проводить із відомим священиком і філологом о. Віктором Маринчаком.