7 листопада – Бароковий гобой в ансамблі з органом та клавесином
Чи часто слухаючи шедеври світової музичної класики, твори Баха, Телемана та ін. ми замислюємося про те, як звучала ця музика за життя композиторів, 300 років тому? Музика епохи Бароко у виконанні на бароковому гобої /Олександр Кошелев/, в ансамблі з органом та клавесином /Станіслав Калінін/ – рідкісний подарунок для харківських меломанів. Адже автентичне виконання, максимально наближене до історичної істини, дає можливість більш повно відчути своєрідність епохи. У програмі концерту твори Баха, Генделя, Вівальді, Перселла та інших композиторів.
8 листопада – Шарль Гуно – геній французької ліричної опери
Шарль Гуно – автор всесвітньо відомої опери «Фауст» – займає одне з найпочесніших місць серед композиторів XIX ст. Він увійшов в історію музики як один з основоположників нового напряму в оперному жанрі, який отримав назву «лірична опера». В якому б жанрі не працював композитор, він завжди віддавав перевагу мелодическому розвитку. Шарль Гуно вважав, що мелодія завжди буде найчистішим вираженням думки людини.
8 листопада Харківська філармонія запрошує слухачів на концерт, що присвячено 200-річному ювілею від дня народження французького генія. У програмі вечора – найвідоміші романси та оперні арії композитора у виконанні провідних солістів філармонії.
9 листопада – 12 історій про кохання
Молодий та харизматичний співак Віталій Іванов знову буде підкорювати серця слухачів історіями про кохання на сцені Харківської філармонії 24 жовтня. Сольна концертна програма ВІталія Іванова, що з аншлагом та оваціями пройшла наприкінці минулого концертного сезону, знову повертається на сцену філармонії за численними проханнями слухачів. У програмі — кращі ліричні хіти від класики до сучасності.
Віталій Іванов — тенор, лауреат всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів і фестивалів. Гастролював у Бельгії, Туреччини, Голландії, і Іспанії. Віталій Іванов — виконавець однієї з сольних партій в мюзиклі “Любов у фритюрі”.
10 листопада – Ефект Моцарта
Французький отоларинголог Альфред Томатіс помітив, що класична музика впливає на розвиток дитини, навіть коли вона знаходиться ще в утробі матері. Він увів для цього феномену спеціальний термін — «Ефект Моцарта». Кілька років тому у філармонії розпочався однойменний проект — серія концертів для майбутніх матерів.
У суботу, 10 листопада, пройде оновлений «Ефект Моцарта» . Тепер це не лише концерт, але й лекція для вагітних жінок. Перинатальний психолог Христина Малєєва розповість слухачам про природні пологи та способи немедикаментозного знеболювання під час пологів.
10 листопада – Концерт симфонічної музики
Музичною домінантою концертної програми 10 листопада стане музика найпрославленішої музичної династії Бахів. Симфонічний оркестр харківської філармонії під орудою народного артиста України Анатолія Калабухіна виконає Концерт для двох скрипок з оркестром Йогана Себастьяна Баха, та Концерт для флейти з оркестром Карла Філіппа Емануеля Баха.
Кілька поколінь предків Баха були музикантами. Серед його численних дітей четверо також стали композиторами. Творчість Йогана Себастьяна Баха, музиканта-універсала, відрізняється глибиною та виразністю.
11 листопада – Недільний концерт органної музики для дітей та батьків
Гордість Харківської філармонії — орган. Найновіший і найбільший концертний орган в Україні був встановлений в 2016 році. Майстри німецької фірми Alexander Shuke працювали з 9 ранку до 8 вечора шість днів на тиждень протягом місяця, щоб зібрати його. Вага цього гіганта становить кілька десятків тонн, а в конструкцію входить близько 5700 труб.
Денний органний концерт — це прекрасна можливість провести час із задоволенням і користю, послухати шедеври органної класики, і познайомитися з найвеличнішим музичним інструментом. Гідом в безмежному світі органної музики буде Станіслав Калінін.
11 листопада – Міф про Одіссея в пісочній анімації з органом
11 листопада в Харківській філармонії відбудеться прем’єра нової концертної програми з органом, читцем та пісочною анімацією. Багато харків’ян уже побували на подібних концертах філармонії – “Божественна комедія” в пісочній анімації з органом незмінно користується популярністю у аудиторії. Цього разу персонажами пісочно-органної епопеї став знаменитий персонаж давньогрецької епосу Одіссей. Цей герой найбільше відомий завдяки легендам про те, як він мандрував по морях, повертаючись з Троянської війни. У безсмертній поемі Гомера, яка називається по його імені «Одіссеєю», розповідається, які небезпеки і пригоди довелося випробувати цьому кмітливому героєві і його супутникам на бурхливих морях і невідомих берегах.