4 вересня – Відкриття 90 концертного сезону
У вівторок, 4 вересня, Харківська філармонія вітатиме слухачів на концерті-відкритті концертного сезону. Відкриття сезону – подія неабияка, тож програма підібрана ефектна й зі смаком. Буде і прем’єра, і запрошений зірковий гість.
Вперше у Харкові прозвучить Симфонія №1 Ігоря Стравінського. Це ранній твір композитора, який не часто можна почути не лише на українських, але й на світових сценах. Перша симфонія була написана 25-річним композитором в 1907 році й стала його першим твором для симфонічного оркестру. Тут ще немає зухвалих модерністських пошуків, притаманних творчості Стравінського пізніше. Проте помітний вплив Чайковського й Римського-Корсакова – Перша симфонія дуже мелодійна, виразна, й класична за своїм стилем.
Особливим подарунком для меломанів стане і виступ талановитого піаніста Віталія Самошко, харків’янина, який давно проживає в Бельгії. Він – єдиний український музикант, що став переможцем славнозвісного конкурсу королеви Єлизавети (1999 р.), та ряду інших престижних музичних конкурсів.
На відкритті нового сезону Харківської філармонії Віталій Самошко виконає Третій концерт Рахманінова для фортепіано з оркестром. Цікаво, що саме цей твір – з глибокою і зрілою рахманіновською лірикою у поєднанні з напруженими драматичними контрастами – приніс перемогу молодому Віталію Самошко в Бельгії в 1999 році.
5 вересня – Майстер-клас музичної імпровізації Фабріса Ульрі
Після успішного турне по Франції з симфонічним оркестром Харківської філармонії французький піаніст та композитор Фабріс Ульрі продовжує налагоджувати французько-українські відносини. Цього разу він не тільки виступить на сцені Харківської філармонії разом з симфонічним оркестром (8 вересня), але й проведе майстер-клас з музичної імпровізації 5 вересня (14:00). Особисто розроблена методика, заснована на знанні музичної гармонії, а також на пізнанні власного творчого інстинкту буде цікава як музикантам (маестро запрошує виконавців на різних інструментах, а також ансамблі будь-якого складу) так і слухачам. Вхід на захід вільний, Фабріс Ульрі працюватиме з перекладачем.
6 вересня – Відкриття органного сезону
Гордість Харківської філармонії – орган. Найновіший і найбільший концертний орган в Україні – близько 5700 труб, максимальною висотою 9 метрів. У нового органу Харківської філармонії 72 регістра (тембри) – це в півтора рази більше, ніж у старого органу, який знаходиться в Успенському соборі. 6 вересня на Відкритті органного сезону Станіслав Калінін виконає цікаву й різнопланову програму шедеврів органної музики, що продемонструє всю красу й насиченність звучання нового органу Харківської філармонії.
7 вересня – 100 років кіномузики
В кінці першого вересневого тижня Харківська філармонія подарує вдвічі більше вражень своїм слухачам. В першому відділенні концерту “100 років кіномузики” – ретроспектива кіномузики столітньої давнини, а саме, німе кіно у супроводі тапера. У ролі тапера (музиканта, що супроводжує німе кіно) – віртуозний піаніст і композитор Володимир Соляников, який презентує гостям особливу «музику почуттів». У своїй майстерні імпровізації він зобразить всі найтонші переживання героїв на екрані – від рухів до міміки. У другому відділенні – Симфонічний оркестр Харківської філармонії під управлінням Юрія Янко виконає популярні кінохіти різних років.
8 вересня – Нестримне фортепіано Фабріса Ульрі
Після майстер-класу 5 вересня, французький піаніст та композитор Фабріс Ульрі продемонструє свою майстерність імпровізувати на сольному концерті. В програмі вечора – імпровізації на теми відомих творів, а також власні композиції – FABRISPECIAL, Концерт № 3 Supersonique f-moll.
“Шопен в бугі-вугі”, “Невтомний піаніст”, “Динаміт” – як тільки не називала Фабріса Ульрі преса. Він – концертуючий піаніст з багаторічним стажем. Гастролював по Європі та Америці, Близькому Сходу і Африці. Його божевільна енергія виливалась в не менше божевільні проекти – в 2005 році він грав на фортепіано 24 години без зупинки (з 5-хвилинними перервами через кожні 6 годин), при цьому не повторюючи двічі жодного твору.