fbpx

Концертний тиждень 29 жовтня – 4 листопада

0

31 жовтня — Камерні вечори зі Станіславом Калініним

В середу 31 жовтня Станіслав Калінін запрошує слухачів на вечір камерної музики. Цього разу концертна програма зосереджена на жанрі інструментального тріо. Основний інтерес концерту становлять різноманітні інструментальні ансамблі програми: кларнет-віолончель-фортепіано в Тріо Йоганнеса Брамса, флейта-валторна-фортепіано в п’єсі Souvenir du Rigi Франца Доплера та ін. Традиційний бонус для слухачів Камерних вечорів – органний твір у виконанні автора циклу Станіслава Калініна.

Подібні концерти радикально розширюють слухацькі уявлення не тільки про камерну музику як таку, але відкривають нові звукові виміри, загострюють темброве чуття і освіжають уяву, демонструючи, наскільки прекрасна музика може бути доручена самим різним інструментальним ансамблям.

buybutton


1 листопада – Вольфганг Амадей Моцарт: хорові шедеври

Ім’я Вольфганга Амадея Моцарта для всього людства — синонім геніальності і досконалості. «На моє глибоке переконання, Моцарт є вища, кульмінаційна точка, до якої краса досягала в сфері музики», — писав в одному зі своїх щоденників Чайковський. Кожна епоха внесла щось своє в розуміння спадщини Моцарта, але навіть через кілька століть інтерес до персони генія не вщухає — його життя і творчість, як і раніше, залишаються в центрі уваги музикантів і дослідників; у багатьох концертних залах і театрах звучить музика великого майстра.

Всеохоплюючий характер моцартовської музики, якою охоплено всі жанри епохи — від опер та балетів, кантат і мес, до сольних та камерних творів, пояснюється не тільки талантом величного генія, але й тією величезною роллю, яку зіграло в ній взаємодія шкіл, стилів, і епох.

1 листопада на сцені Харківської філармонії прозвучать хорові шедеври Вольфганга Амадея Моцарта. У виконанні симфонічного оркестру філармонії, та Академічного хору ім. В. Палкіна прозвучать “Коронаційна меса”, мотет “Ave verum corpus”, та легендарний “Реквієм”.

buybutton


2 листопада — Перлини органної музики

Гордість Харківської філармонії — орган. Зараз це найновіший і найбільший концертний орган в Україні. Його було встановлено в 2016 році, а в конструкцію цього музичного гіганта входить близько 5700 труб. Тож не дивно, що українські та зарубіжні органісти регулярно проявляють інтерес до органного залу Харківської філармонії.
2 листопада познайомить слухачів з шедеврами органної музики та розкриє красу звучання органу Харківської філармонії професор Київської Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського, заслужений діяч мистецтв України Галина Булибенко.

>
buybutton


3 листопада — Yellow English Saturdays in Philharmonia

Чи знаєте ви, що класична музика це не лише глянцева картинка яскраво-освітленого концертного залу з вишуканими музикантами у чорних фраках та вечірніх сукнях? Це також моторошні історії життя та смерті деяких композиторів й криваві сцени оперних сюжетів. Та й взагалі, якщо вже говорити про напружений, похмурий настрій в музиці, то класика і зараз дасть фору практично будь-якому музичному стилю. Недарма кращі саунд-треки хоррор-фільмів — це або шедеври музичної класики, або музика, яка написана академічними композиторами.

3 листопада в Харківській філармонії стартує новий проект Yellow English Saturdays in Philharmonia. Спільний експеримент філармонії та мовної школи Yellow English Submarine не тільки цікаво й нетрадиційно познайомить слухачів з класичною музикою, але й дасть змогу обговорити свої враження на англійському спікінг клабі. Перший концерт циклу буде присвячено Halloween’у — це 45-хвилинний концерт, в якому таємничі та моторошні історії зі світу класичної музики буде розказано англійською мовою з музичними ілюстраціями, та друге відділення — спікінг клаб. Бажаний рівень володіння англійською — не нижче pre-intermediate (А2+).

buybutton


4 листопада — “Праведная душе”: концерт-Реквієм

4 листопада в Харківській філармонії за підтримки Українського культурного фонду та Бориспільської районної державної адміністрації Київської області відбудеться концерт-Реквієм пам’яті мільйонів людей, які стали жертвами Голодомору та його наслідків, а також тих громадян, які пережили цю страшну трагедію в історії українського народу.

Симфонічний оркестр Харківської філармонії під орудою Юрія Янко та Хорова капела ім.Чубинського (диригент — Дмитро Радик) виконають високохудожні музичні твори, які рідко звучать в концертних залах України — хорові композиції В.Зубицького, С.Рахманінова, М.Шуха на слова Т.Шевченка, та «Реквієм» Е.Л.Веббера для солістів, хору та симфонічного оркестру. Вхід вільний.

 

Share.

Leave A Reply