27 березня / Органний зал – Данте. Божественна комедія
“Божественна комедія” — філософсько-фантастичний віршований роман Данте Аліг’єрі, шедевр світової літератури. Ця книга вже протягом семи століть є джерелом творчості для багатьох художників, поетів і філософів. «Божественна комедія» Данте надихнула Дена Брауна на створення бестселера «Інферно». Приклади робіт, натхненних цим твором можна знайти також в живописі і скульптурі, і навіть в анімації, коміксах, і комп’ютерних іграх.
“Божественна комедія” — один з найтаємничих творів за всю історію світової літератури й на протязі багатьох століть не дає спокою різноманітним дослідникам. Розшифрувати заховані в ній символи і алегорії намагаються філософи, математики, лінгвісти, історики і просто любителі таємниць.
Інтерпретацію цього містичного шедевру світової літератури можна побачити і в Харківській філармонії — 27 березня“Божественна комедія” в пісочній анімації з органом.
28 березня/ Органний зал – Міжнародний фестиваль «Сергій Рахманінов та українська культура»: Скарбниці цивілізації
28 березня й 30 березня в Харківській філармонії пройде XXI Міжнародний фестиваль «Рахманінов і українська культура», присвячений творчості всесвітньовідомого композитора, «останнього романтика» в історії музики.
Симфонічний оркестр філармонії під орудою маестро Юрія Янко з солістом Олексієм Набіуліним (фортепіано) виконають твори композиторів-сучасників Рахманінова – Концерт для фортепіано з оркестром Олександра Скрябіна, та Концерт для фортепіано з оркестром №3 Сергія Прокоф’єва.
Олексій Набіулін – лауреат міжнародних конкурсів. 1998р – Міжнародний конкурс піаністів ім. Алессандро Казагранде в г. Терні (Італія): 1-я премія і спеціальні призи за краще виконання творів Шуберта і обов’язкового твору; 2000 г. – Міжнародний конкурс піаністів у Дубліні (Ірландія): 1-я премія і спеціальний приз за краще виконання творів Джона Фильда; 2002 г. – Міжнародний конкурс ім. П. І. Чайковського в Москві: 2-я премія; срібна медаль і спеціальні призи Московської консерваторії, ТК «Культура» і рояльної фірми «Seiler».
29 березня / Органний зал – KharkivMusicFest: Sextuor Rameau
29 березня 2019 року в рамках Kharkiv Music Fest-2019 не сцені органного залу Харківської філармонії відбудеться безпрецедентний для України виступ музикантів одного з кращих оркестрів світу за версією “The Guardian” – “Les Musiciens du Louvre”.
Всесвітньо відомі виконавці презентують вашій увазі твори французького композитора Жана-Філіпа Рамо. Це унікальна можливість познайомитися з витонченою музикою французького бароко в максимально наближеному до історичної правди вигляді. Завдяки тому, що музиканти грають виключно на автентичних інструментах, музику Рамо слухачі почують саме такою, якою її чули його сучасники.
У концертній програмі “Sextuor Rameau” – п’ять концертів Жана-Філіпа Рамо. Це витончені музичні ескізи, що написані для клавесина, скрипки, і віоли да гамба. На концерті в Харкові ця музика прозвучить в транскрипції для струнного секстету. Ця програма з великим успіхом вже прозвучала в Берлінській державній опері і на фестивалі “Три палаци” на Мальті в листопаді 2018 року.
30 березня/ Органний зал – Міжнародний фестиваль «Сергій Рахманінов та українська культура»: Скарбниці цивілізації
Закриття фестивалю «Сергій Рахманінов та українська культура» відбудеться у суботу 30 березня. У програмі вечора твори для фортепіано з оркестром – Перший концерт Чайковського, та Третій концерт Рахманінова. Виконують: Симфонічний оркестр філармонії (диригент – Юрій Янко), та Іван Мощук (фортепіано).
Іван Мощук – американський піаніст. У віці 4 років поїхав з батьками в США, де і почав навчатися музиці. Ще в роки навчання в Інституті Пібоді Університету Джона Хопкінса музикант зібрав солідну колекцію призів національних і міжнародних музичних конкурсів, в яких він брав участь паралельно з активною концертною діяльністю в США і Європі. Серед перемог – Всеамериканський конкурс піаністів імені Сергія Рахманінова.
31 березня/ Органний зал – Недільний концерт органної музики для дітей та батьків
Гордість Харківської філармонії — орган. Найновіший і найбільший концертний орган в Україні був встановлений в 2016 році. Майстри німецької фірми Alexander Shuke працювали з 9 ранку до 8 вечора шість днів на тиждень протягом місяця, щоб зібрати його. Вага цього гіганта становить кілька десятків тонн, а в конструкцію входить близько 5700 труб.
Денний органний концерт — це прекрасна можливість провести час із задоволенням і користю, послухати шедеври органної класики, і познайомитися з найвеличнішим музичним інструментом. Гідом в безмежному світі органної музики буде Станіслав Калінін.
31 березня/ Органний зал – Світломузичне 3D-шоу
Концерти органної музики в супроводі світломузичного 3D шоу — одна з найпопулярнішх концертних програм Харківської філармонії. Найбільший концертний орган України, що з’явився в Харківській філармонії 2 роки тому, сам по собі міг би позмагатися за звання одного з чудес Харкова, а в поєднанні з сучасними візуальними ефектами — це феєрія, що перехоплює подих.
Світломузичне 3D шоу — це проекція на рельєфний об’єкт (труби органу), що створює ілюзію його трансформації, відчуття об’єму, переміщення предметів. У поєднанні з класичною органною музикою 3D шоу дозволяє підкреслити настрій і динаміку музичних творів. Це поєднання фантастичної сучасності і класичної музики.
Світломузичне 3D шоу сподобається тим, хто вирішив вперше познайомитися з органною музикою, і тим, хто хоче почути її по-новому.