fbpx

Концертний тиждень 24 – 30 вересня

0

25 вересня – September Music Fest

Останній концертний тиждень вересня почнеться з грандіозного концерту мідних духових інструментів в рамках фестивалю September Music Fest, що проходить за підтримки Генерального консульства Німеччини в Донецьку (тимчасовий офіс в Дніпрі). У фестивальній програмі концерти і майстер-класи від світових зірок класичної музики з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Польщі та України. Тут що не ім’я, то величина:

Отто Заутер – всесвітньо-відомий виконавець на трубі, професор Вищої школи мистецтв у Бремені. Він працює з відомими оркестрами світу й співпрацює з такими виконавцями як Хосе Каррерас, Монсеррат Кабальє, Боббі МакФеррін та ін.

Армін Бахманн – швейцарський тромбоніст, професор Академії музики ім. Ференца Ліста у Веймарі. Армін Бахманн активно співпрацює з різними оркестрами та камерними ансамблями. Він приймав участь у записі більш як 50 музичних альбомів.

Даріуш Мікульські – відомий валторніст і диригент, професор Музичної академії в польському Лодзі. В якості соліста він виступав з оркестрами міжнародного рівня, серед яких оркестр Берлінського оперного театру, оркестр NDR (Північно-німецьке радіомовлення), Мюнхенський камерний оркестр, оркестри Варшави, Штутгарта, Відня.

Андрій Ільків – український трубач, соліст Національного будинку органної та камерної музики України, художній керівник камерного ансамблю мідних духових “Київ-Брас”, соліст всесвітньо відомого симфонічного оркестру “Філармонія Націй” Юстуса Франца.

Джон Уоллес – англійський трубач, професор, який до 2014 року очолював Королівську консерваторію в Шотландії.
Елізабет Штютцер – меццо-сопрано, лауреатки численних німецьких і австрійських фестивалів.

На концерті 25 вересня в Харківській філармонії європейські зірки у супроводі симфонічного оркестру Харківської філармонії під орудою заслуженого діяча мистецтв України, диригента Юрія Янко, виконають шедеври світового класичного репертуару для духових інструментів:

Й. Мольтер. Концерт №. 2 до мажор для труби-пікколо з оркестром
В. А. Моцарт. Концерт мі-бемоль мажор No.2 для валторни з оркестром KV417, арія з опери «Милосердя Тита»
Й. Неруда. Концерт мі-бемоль мажор для труби з оркестром
Ф. Давід. Концертіно для тромбона з оркестром, ор.4
Дж. Россіні. Арія з опери «Італійка в Алжирі»
Й. Штраус. Куплети з оперети «Летюча миша».
buybutton


26 вересня – Дві зірки, дві долі

Часто творчі шляхи деяких майстрів начебто являють собою паралельні прямі – вони знаходяться в одній площині, але при цьому не перетинаються. Раймонд Паулс та Юрій Антонов – автори безлічі естрадних хітів, мюзиклів і музики для фільмів. Їх творчість – це окрема епоха, досить згадати «Миллион алых роз» Паулса, або «Крыша дома твоего» Антонова, щоб зануритися в зовсім інший час.

Увечері 26 вересня Харківська філармонія пропонує зануритись в ностальгічну атмосферу 1970-80 років, та разом простежити за музичними паралелями двох майстрів естради.

buybutton


27 вересня – Божественна комедія

“Божественна комедія” – філософсько-фантастичний віршований роман Данте Аліг’єрі, шедевр світової літератури. Ця книга вже протягом семи століть є джерелом творчості для багатьох художників, поетів і філософів. «Божественна комедія» Данте надихнула Дена Брауна на створення бестселера «Інферно». Приклади робіт, натхненних цим твором можна знайти також в живописі і скульптурі, і навіть в анімації, коміксах, і комп’ютерних іграх.

“Божественна комедія” – одна з найтаємничих творів за всю історію світової літератури й на протязі багатьох століть не дає спокою різноманітним дослідникам. Розшифрувати заховані в ній символи і алегорії намагаються філософи, математики, лінгвісти, історики і просто любителі таємниць.

Інтерпретацію цього містичного шедевру світової літератури можна побачити і в Харківській філармонії – 27 вересня “Божественна комедія” в пісочній анімації з органом.

buybutton


29 вересня – Piano 119

В суботу 29 вересня в Харківській філармонії відбудеться перший концерт нового циклу “Piano 119”. Цей проект розкаже слухачам про безмежні виміри фортепіанної музики XX-XXI ст. – музикознавиця Юлія Ніколаєвська стане справжнім гідом по фортепіанній музиці останніх 119 років. Захоплююча розповідь, у поєднанні з цікавою музикою, що не часто звучить в концертних програмах, буде цікавою як меломанам так і початківцям в світі класичної музики.

Кожний концерт циклу охопить 30-річний період, й продемонструє декілька ключових і показових творів періоду. В першому концерті, який присвячено 1900-1930 рокам прозвучать твори Дебюссі, Рахманінова, Прокоф’єва, Бартока, Рославця, Якименка, Шенберга, Коуелла і навіть джаз.

buybutton


30 вересня – Недільний концерт органної музики для дітей та батьків

Гордість Харківської філармонії – орган. Найновіший і найбільший концертний орган в Україні, був встановлений в 2016 році. Майстри німецької фірми Alexander Shuke працювали з 9 ранку до 8 вечора шість днів на тиждень протягом місяця, щоб зібрати його. Вага цього гіганта становить кілька десятків тонн, а в конструкцію входить близько 5700 труб.

Денний недільний органний концерт це прекрасна можливість провести час із задоволенням і користю – послухати шедеври органної класики і познайомитися з найвеличнішим музичним інструментом. Гідом в безмежному світі органної музики буде Станіслав Калінін.

buybutton


30 вересня – Ave Maria

Аве Марія – назва понад 40 творів, більшість з яких є музичною інтерпретацією однойменної християнської молитви (Ave Maria – Радуйся, Маріє). Спокій та умиротворення цієї музики надає сил. Програма концерту “Ave Maria” – це також прекрасна можливість насолодитися і вокальною і органною музикою, а також познайомитися з творами різних стилів та епох. Заслужена артистка України Лідія Величко (сопрано) і Станіслав Калінін (орган) виконають «Ave Maria» Луцци, Генделя, Страделли, Белліні, Тости, Стецюна.

buybutton

Share.

Leave A Reply