23 жовтня – Харківські асамблеї: концерт вокально-органної музики
У вівторок 23 жовтня Харківська філармонія запрошує слухачів на продовження фестивалю «Харківські асамблеї». Цього разу міжнародний мистецький форум дарує справжнє свято вокально-органної музики.
Наталія Гребенюк /сопрано/ та Станіслав Калінін /орган/, за участі А. Лядової, А. Антонової, О. Санжаровської, Н. Боришнікової та О. Батаєвої /фортепіано/ виконають твори Р. Шумана, Й. Гайдна, К. Вебера, Р. Вагнера та інших композиторів.
24 жовтня – 12 історій про кохання
Молодий та харизматичний співак Віталій Іванов знову буде підкорювати серця слухачів історіями про кохання на сцені Харківської філармонії 24 жовтня. Сольна концертна програма ВІталія Іванова, що з аншлагом та оваціями пройшла наприкінці минулого концертного сезону, знову повертається на сцену філармонії за численними проханнями слухачів. У програмі — кращі ліричні хіти від класики до сучасності.
Віталій Іванов — тенор, лауреат всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів і фестивалів. Гастролював у Бельгії, Туреччини, Голландії, і Іспанії. Віталій Іванов — виконавець однієї з сольних партій в мюзиклі “Любов у фритюрі”.
26 жовтня – Харківські асамблеї: урочисте закриття
26 жовтня 2018 року у Концертній залі Харківської філармонії відбудеться урочисте закриття 25-го міжнародного музичного фестивалю «Харківські асамблеї». І знову в грандіозному концерті візьмуть участь близько сотні музикантів — Академічний симфонічний оркестр Харківської філармонії, та Студентський хор Харківськго національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського під орудою маестро Костянтина Ліфшиця (Швейцарія) виконають твори Роберта Шумана: Увертюру до опери “Манфред”, концерт для фортепіано з оркестром ор.54, та вибрані номери з ораторії “Рай та “Пері”.
Костянтин Ліфшиць — російський піаніст, диригент, дійсний член Лондонської Королівської академії музики, професор Люцернської консерваторії (Швейцарія). Талановитий музикант у віці 14 років дебютував у Лондоні, після чого почав активно концертувати в країнах Європи, США, Канади, Японії і т.д. Вісімнадцятирічним юнаком Костянтин Ліфшиць закінчував спеціалізовану музичну школу знаменитими «Гольдберг-варіаціями» І.С. Баха, а вже через рік — у 1995 році, перший альбом музиканта із записом цього твору був удостоєний премії ECHO Klassik, й номіновано на премію «Греммі».
Останнім часом Костянтин Ліфшиць все частіше виступає як диригент. Він співпрацював з такими колективами як Віртуози Москви, Сторічний оркестр Осаки (Century Orchestra Osaka), Солісти Наполі ( Solisti Di Napoli) та ін.
27 жовтня – Piano 119: Гід по історії фортепіанної музики
В суботу 27 жовтня в Харківській філармонії відбудеться другий концерт нового філармонійного циклу —- “Piano 119”. Музикознавиця Юлія Ніколаєвська познайомить слухачів з музикой та музикантами середини минулого століття (1930-1960 р.р.) в об’ємному та захоплюючому контексті культури того часу. Захоплююча розповідь, у поєднанні з цікавою музикою, що не часто звучить в концертних програмах, буде цікавою як меломанам так і початківцям в світі класичної музики.
В другому концерті циклу прозвучать твори Олександра Мосолова, Всеволода Задерацького, Еріка Саті, Пауля Хіндеміта, Дмитра Шостаковича, Олів’є Мессіана та інших композиторів.
27 жовтня – Музика при свічках
Улюблений багатьма харків’янами цикл концертів «Музика при свічках» знову повернувся на сцену філармонії. Назва цього циклу стала своєрідним знаком якості для поціновувачів камерної музики. Особлива романтична атмосфера вечорів, виконавська майстерність музикантів, різноманітність інструментальних ансамблів — все це робить цикл концертів «Музика при свічках» цікавим для різних поколінь слухачів. Цьогорічний цикл концертів “Музика при свічках” присвячено історіям кохання, тож не дивно, що в концертній програмі 27 жовтня прозвучить музика композиторів-романтиків — Фредеріка Шопена, та Ріхарда Вагнера.
28 жовтня – Недільний концерт органної музики для дітей та батьків
Гордість Харківської філармонії — орган. Найновіший і найбільший концертний орган в Україні був встановлений в 2016 році. Майстри німецької фірми Alexander Shuke працювали з 9 ранку до 8 вечора шість днів на тиждень протягом місяця, щоб зібрати його. Вага цього гіганта становить кілька десятків тонн, а в конструкцію входить близько 5700 труб.
Денний органний концерт — це прекрасна можливість провести час із задоволенням і користю, послухати шедеври органної класики, і познайомитися з найвеличнішим музичним інструментом. Гідом в безмежному світі органної музики буде Станіслав Калінін.
28 жовтня – Ave Maria
Аве Марія — назва понад 40 творів, більшість з яких є музичною інтерпретацією однойменної християнської молитви (Ave Maria — Радуйся, Маріє). Спокій та умиротворення цієї музики надає сил. Програма концерту “Ave Maria” — це також прекрасна можливість насолодитися і вокальною і органною музикою, а також познайомитися з творами різних стилів та епох. Заслужена артистка України Лідія Величко (сопрано) і Станіслав Калінін (орган) виконають «Ave Maria» Луцці, Генделя, Страделли, Белліні, Тості, Стецюна.