22 квітня / Органний зал – Орган & Ударні
Концертний тиждень у Харківській філармонії почнеться з концерту французького дуету у складі: Фредерік Ламансья (орган) і Мішель Віс (ударні). Фредерік Ламансья – головний органіст Головного протестантського храму Ліона і мерії Віллербана, Мішель Віс – почесний соліст барабанщик Національного оркестру Ліона. У програмі вечора 22 квітня – оригінальні аранжування відомих мелодій легенд французького шансону (Едіт Піаф і Шарля Азнавура), а також української народної пісні.
23 квітня / Органний зал – Звітний концерт Дитячої музичної школи ім.К.Шульженко
У вівторок 23 квітня Дитяча музична школа №12 ім. К.Шульженко запрошує на свій звітний концерт, що відбудеться в органному залі філармонії. В програмі концерту інструментальна та вокальна музика у виконанні кращих солістів та колективів школи.
24 квітня / Органний зал – Музика при свічках. Цикл “Історії кохання”
Улюблений багатьма харків’янами цикл концертів «Музика при свічках» знову повернувся на сцену філармонії у 90 ювілейному сезоні. Назва цього циклу стала своєрідним знаком якості для поціновувачів камерної музики. Особлива романтична атмосфера вечорів, виконавська майстерність музикантів, різноманітність інструментальних ансамблів — все це робить «Музику при свічках» цікавою для різних поколінь слухачів.
У середу 24 квітня музиканти подарують слухачам концерту “Музика при свічках” пронизливу та емоційну музику видатних композиторів-романтиків Фелікса Мендельсона та Сергія Рахманінова.
25 квітня / Органний зал – Французька органна музика
25 квітня в рамках фестивалю «Французька весна в Україні» у Харківській філармонії виступить органістка Аврора Бааль. Виконавиця народилася у Франції, проте зараз проживає у Швейцарії і є головною органісткою у місті Дагмензеллєні. Аврора Бааль здобувала першість на різних музичних конкурсах та отримала гран-прі на престижному конкурсі імені П. Гофхаймера, яке вдавалося отримати музикантам із 1971 року лише 6 разів.
26 квітня / Органний зал – Навколо світу за 80 хвилин
У п’ятницю, 26 квітня на сцені філармонії яскрава прем’єра сезону — музичне шоу для дорослих та дітей, що об’єднало в собі різні види мистецтва «Навколо світу за 80 хвилин». Малюнки світлом, зіркове шоу, пісочна анімація, і, звичайно, насичена та різноманітна музична програма з органних творів композиторів різних країн та епох.
Орган Харківської філармонії — втілення величі та могутності. Це найновіший і найбільший концертний орган в Україні. Вага цього гіганта становить кілька десятків тонн, а в конструкцію входить близько 5700 труб.
Концертна програма “Навколо світу за 80 хвилин” – це прекрасна можливість провести час із задоволенням і користю, насолодитися яскравим шоу, познайомитися з найвеличнішим музичним інструментом, і послухати шедеври органної класики.
27 квітня / Органний зал – Парад концертів
Суботній вечір 27 квітня подарує харків’янам світову прем’єру від українського класика Мирослава Скорика. Ексклюзивним подарунком для меломанів стане Концерт № 10 для скрипки з оркестром у виконанні віртуозного львівського скрипаля Марка Комонька.
Прем’єра у Харкові стане яскравим акордом грандіозного міжнародного проекту «Рік Музики Мирослава Скорика», присвяченого 80-річчю Маестро. Концертна програма позначиться великою кількістю визначних творів з доробку української Легенди та зірковим складом солістів. Окрім Марка Комонька, в концерті візьме участь віолончеліст Олександр Пірієв, який зіграє вже легендарний Концерт №2 для віолончелі з оркестром. Симфонічний оркестр Харківської філармонії під орудою маестро Юрія Янка виконає вибрані каприси з циклу «Паганіні-Скорик: 24 каприси» та «Карпатський концерт».
28 квітня / Органний зал – Світломузичне 3D-шоу
Концерти органної музики в супроводі світломузичного 3D шоу — одна з найпопулярнішх концертних програм Харківської філармонії. Найбільший концертний орган України, що з’явився в Харківській філармонії 2 роки тому, сам по собі міг би позмагатися за звання одного з чудес Харкова, а в поєднанні з сучасними візуальними ефектами — це феєрія, що перехоплює подих.
Світломузичне 3D шоу — це проекція на рельєфний об’єкт (труби органу), що створює ілюзію його трансформації, відчуття об’єму, переміщення предметів. У поєднанні з класичною органною музикою 3D шоу дозволяє підкреслити настрій і динаміку музичних творів. Це поєднання фантастичної сучасності і класичної музики.
Світломузичне 3D шоу сподобається тим, хто вирішив вперше познайомитися з органною музикою, і тим, хто хоче почути її по-новому.