18 вересня – Літературний вечір Сергія Жадана
18 вересня в Харківській філармонії відбудеться презентація нової поетичної книги Сергія Жадана “Антена”. В цій збірці під однією обкладинкою зібрані біблійні цитати й газетна хроніка, інтимний щоденник і церковні проповіді. “Антена” дає можливість за допомогою рим і ритмів піймати зміни й порухи в довколишньому повітрі, налаштуватись на радіочастоту, що надає віри й любові. Мабуть, найглибша й найпотужніша (поки що) книга Жадана.
Початок о 19:00, а після презентації автор підпише книжки всім бажаючим.
19 вересня – Святковий концерт Національної Заслуженої капели бандуристів ім. Г.І. Майбороди
Найстарший творчий колектив України проводить святковий гастрольний тур присвячений 100-річчю від дня створення. В рамках гастрольного туру Національна капела бандуристів України ім. Г.Майбороди відвідає кілька десятків міст нашої країни. Харків’яни зможуть насолодитись творчістю славетного колективу одні з перших – 19 вересня.
Кожен виступ Національної заслуженої капели бандуристів України вражає своїм внутрішнім духом нескореності та прагнення до самобутності, самодостатності – риси, яка завжди була, є і буде ознакою великих народів світу. Філігранна відшліфованість кожного номера, величний повчальний, драматичний, часто сумний характер творів поєднаний з іскрометним гумором, елементами сучасного веселого шоу, козацького характерництва – все разом не може не вражати, не заворожувати глядачів.
Зустрінемо сторіччя славетного українського колективу разом!
20 вересня – Презентація нового альбому Ігоря Завадського
2о вересня на сцені Харківської філармонії відбудеться концерт талановитого акордеоніста-віртуоза Ігоря Завадського, присвячений презентації нового, 13-го альбому музиканта – “Віват, 13!”.
Ігор Завадський підкорив не тільки рідну країну, а й зарубіжжя, встигнувши подарувати свою неймовірну музику багатьом країнам світу: Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Данії, Німеччини, Австрії, Словенії, Чехії, Словаччини, Угорщини, Ісландії, Казахстану, Швейцарії, США , Канаді, Ірландії та інших. 1400 сольників, 93 міста України та десятки країн, в яких він виступав, – всього лише суха статистика. Вся «сіль» – в його неймовірно емоційному і віртуозному виконанні, умінні відчути інструмент! Не дарма Ігор – володар «Золотої медалі», трьох вищих призів «Золотої ліри» (єдиний в світі!) І потрапив в Книгу рекордів Гіннеса.
Програма концерту 20 вересня “Віват, 13!” складатиметься з творів, які увійшли до нового альбому. Цікаво, що ці твори Ігор Завадський записав в дуеті з нашим талановитим органістом Станіславом Калініним. У цьому ж дуеті музиканти виконають усю програму альбому. Серед творів прозвучать “Пори року” (Весна, Осінь) Вівальді; “Аве Марія” Каччіні, Шуберта та Гуно, Адажіо Альбіноні, “Облівіон” П’яццолли, “Полонез” Огінського та інші.
21 вересня – Світломузичне 3D шоу
Вечір п’ятниці 21 вересня розпочне незвичайний вікенд в Харківській філармонії. 3 події кінця тижня – це не просто концерти, а справжні видовища, що поєднують в собі класичну музику й візуальні складові.
Все більше набирають популярності концерти органної музики в супроводі світломузичного 3D шоу, і це не дивно. Найбільший концертний орган України, що з’явився в Харківській філармонії 2 роки тому, сам по собі міг би позмагатися за звання одного з чудес Харкова, а в поєднанні з сучасними візуальними ефектами – це феєрія, що перехоплює подих.
Світломузичне 3D шоу – це проекція на рельєфний об’єкт (труби органу), що створює ілюзію його трансформації, відчуття об’єму, переміщення предметів. У поєднанні з класичною органною музикою 3D шоу дозволяє підкреслити настрій і динаміку музичних творів. Це поєднання фантастичної сучасності і класичної музики.
Світломузичне 3D шоу сподобається тим, хто вирішив вперше познайомитися з органною музикою, і тим, хто хоче почути її по-новому.
22 вересня – Прем’єра фільму “Сторонній”
У суботу, 22 вересня, о 18.30 в Харківській філармонії відбудеться незвичайне дійство. Вперше на сцені буде об’єднано музику, кіно та театр. Причому вхід на захід вільний. Тому приводьте друзів – місця вистачить всім!
На глядачів чекає прем’єра фільму студії «Док.Кіно.Трансформація» за однойменним романом А.Камю «Сторонній», гра акторів «Театру на Жуках» та виступ симфонічного оркестру Харківської філармонії. Чергова спроба поговорити про актуальні проблеми сьогодення через інтерпретацію відомих літературних творів піднімає екзистенційні питання, на які автори намагаються дати власну оригінальну відповідь. Про абсурдність життя і бунт людини, внутрішню свободу й трагізм кохання, фарисейство суспільства та нездоланну самотність.
Це нова версія телевізійного проекту «Метанойя», головною діючою особою якого є відомий філолог і священик о.Віктор Маринчак. Режисер кінострічки Дмитро Коновалов, журналіст Володимир Чистилін, поет Наталія Маринчак, актор Дмитро Терновий та ін.
Музика, яка не залишить нікого байдужим та фільм за повістю А.Камю «Сторонній» – все це разом і в одному місці. 22 вересня День українського кіно у супроводі симфонічного оркестру Харківської філармонії з шедеврами світової музики Бетховена, Вагнера, Скрябіна, Шостаковича.
23 вересня – Я і маестро
Синтез мистецтв пануватиме на сцені філармонії і в неділю вдень. Цього разу концертна програма розрахована на юних поціновувачів прекрасного віком від 3 до 103 років. Циркова і балетна шоу-програма в поєднанні з шедеврами класичної та сучасної музики у виконанні симфонічного оркестру філармонії – це пригода, що не залишить байдужим нікого!
23 вересня – Світ органної палітри
Вечір неділі в Харківській філармонії буде наповнений різноманітними барвами звучання органу. Соліст Національного будинку органної та камерної музики України, заслужений артист України Максим Сидоренко /Київ/ виконає розмаїту багатопланову програму – від музики Й. С. Баха та А. Вівальді, до К.Дебюссі, Е. Елгара та ін.
Максим Сидоренко закінчив Київську консерваторію, вдосконалював свою виконавську майстерність в Австрії (Universität für musik und darstellende kunst), брав участь у безлічі мастерклассів відомих музикантів з Європи й США, вивчаючи особливості органних шкіл.
Коло його інтересів досить широке: від барочної музики до прем’єрних виконань сучасних українських композиторів, від запису кіномузики до участі в неакадемічних етно-проектах. Максим Сидоренко гастролює по Україні та за її межами, виступає з провідними виконавцями й колективами, диригентами, бере участь у численних міжнародних фестивалях.
Гру музиканта відрізняє масштабність, глибоке знання й відчуття стилю музики, яку він виконує, а також майстерне використання багатих тембрових ресурсів органа.