fbpx

Концертний тиждень 15 – 21 жовтня

0

17 жовтня – “Харківські асамблеї”: концерт симфонічної музики

У середу 17 жовтня у Харківської філармонії відбудеться концерт симфонічної музики в рамках Міжнародного музичного фестивалю “Харківські асамблеї”.

Міжнародний мистецький форум з першого року існування має традицію — обирати “героя”, навколо якого формується концертна програма фестивалю. Цьогоріч, вперше за роки існування фестивалю, такою постаттю стала жінка — Клара Шуман. Ця видатна німецька піаністка та композиторка, дружина композитора Роберта Шумана, є однією з найяскравіших представниць емансипації жінки в музичному мистецтві.

Родзинкою концертної програми 17 жовтня стане якраз твір героїні фестивалю. Марія Бондаренко (фортепіано), та Симфонічний оркестр Харківського Національного університету мистецтв під орудою Юрія Насушкіна /Іспанія-Україна/ виконають Концерт для фортепіано з оркестром, ор.7 Клари Шуман. Також у програмі вечора — Увертюра до опери “Геновева” Р. Шумана, та Концерт для віолончелі з оркестром ор.104 А. Дворжака (соліст — Євген Ліфшиц, Германія).

buybutton


19 жовтня – “Харківські асамблеї”: “Орган та його Музи”

Органна музика композиторів епохи Романтизму прозвучить в Харківській філармонії в п’ятницю 19 жовтня в продовженні Міжнародного фестивалю “Харківські асамблеї”. Клара Шуман, що стала героїнею цьогорічного фестивалю, була не тільки видатною піаністкою свого часу, але й музою для двох видатних композиторів – Роберта Шумана та Йоганнеса Брамса. Концертна програма 19 жовтня розкриє ще одну сторінку творчості цих знаменитих майстрів епохи Романтизму, а також їхніх колег по композиторському цеху: Фелікса Мендельсона, Ференца Ліста та інших композиторів. Саме в цей час орган набуває свого повноцінного статусу – це вже не тільки музичний інструмент, що супроводжував церковну службу, але й інструмент, що може замінити собою цілий оркестр, й передати всі відтінки душевних переживань композитора.

buybutton


20 жовтня – Тижні Німеччини в Україні 2018

Уже вп’яте в Україні проходять «Тижні Німеччини». Цього року організатори підготували близько 70 заходів у 14 містах України, що познайомлять наших громадян з німецьким мистецтвом та культурою. Ввечері суботи 20 жовтня Харківська філармонія також запрошує слухачів долучитися до “Тижнів Німеччини”.

Солісти концерту 20 жовтня — Отто Заутер та Крістіан Шмітт. Це знанні німецькі музиканти, чиї імена відомі на весь світ. Крістіан Шмітт — один з найбільш затребуваних органістів свого покоління, лауреат престижної премії ECHO Klassik, бажаний гість прославлених концертних залів і престижних фестивалів. Велика дискографія органіста включає 35 сольних альбомів і записів для радіо. Отто Заутер — всесвітньо-відомий виконавець на трубі, професор Вищої школи мистецтв у Бремені. Він працює з відомими оркестрами світу й співпрацює з такими виконавцями як Хосе Каррерас, Монсеррат Кабальє, Боббі МакФеррін та ін.

buybutton


21 жовтня – Світломузичне 3D шоу

Все більше набирають популярності концерти органної музики в супроводі світломузичного 3D шоу, і це не дивно. Найбільший концертний орган України, що з’явився в Харківській філармонії 2 роки тому, сам по собі міг би позмагатися за звання одного з чудес Харкова, а в поєднанні з сучасними візуальними ефектами — це феєрія, що перехоплює подих.

Світломузичне 3D шоу — це проекція на рельєфний об’єкт (труби органу), що створює ілюзію його трансформації, відчуття об’єму, переміщення предметів. У поєднанні з класичною органною музикою 3D шоу дозволяє підкреслити настрій і динаміку музичних творів. Це поєднання фантастичної сучасності і класичної музики.

Світломузичне 3D шоу сподобається тим, хто вирішив вперше познайомитися з органною музикою, і тим, хто хоче почути її по-новому.

buybutton

Share.

Leave A Reply