fbpx

Концертний тиждень 15 – 21 квітня

0

16 квітня/ Органна зала – Дві зірки, дві долі

Часто творчі шляхи деяких майстрів схожі на паралельні прямі — вони знаходяться в одній площині, але при цьому не перетинаються. 16 квітня в програмі концерту з циклу «Дві зірки, дві долі» — відомі пісні з репертуару Едіт Піаф і Мірей Матьє.

Едіт Піаф і Мірей Матьє — легендарні французькі співачки, сильні і красиві жінки, символи Франції. Недарма Мірей Матьє, незважаючи на ранг офіційного символу Франції, все ж ревнувала до воістину безсмертної вже слави «паризького солов’я» — Едіт Піаф.

І Едіт, і Мірей, народилися в бідних багатодітних родинах. Обидві з провінції, брали Париж штурмом, і обидві перемогли — фортуну, музичних критиків, публіку і саму Францію. Вони, вибралися зі злиднів, і уособлюють сьогодні майже цілу епоху національної французької пісні.

buybutton


17 квітня / Органна зала – Фелікс Мендельсон. Шість органних сонат

У творчості Фелікса Мендельсона-Бартольді важливу роль зіграв орган – не випадково його зацікавила творчість Йоганна Себастьяна Баха, композитора, який створив для цього інструменту чимало прекрасних творів. Мендельсон вважався визнаним знавцем і виконавцем бахівських творів, а сучасники композитора вважали його віртуозом і кращим органістом свого часу.

17 квітня Станіслав Калінін виконає найбільш значні органні твори Фелікса Мендельсона – Шість сонат для органа. В цих творах композитор виступив як першопроходець, створивши романтичну органну сонату, проте спираючись на традиції епохи бароко.

buybutton


18 квітня / Органна зала – Мелодії кохання

18 квітня в органному залі Харківської філармонії відбудеться сольний концерт естрадної співачки Ніни Шестакової. Ніна Шестакова – відома харківська співачка, Заслужена і Народна артистка України. Вперше про себе Ніна Шестакова заявила на IV конкурсі артистів естради України в Хмельницькому в 1986 році. Потім вона два роки співала в ансамблі Софії Ротару – підсумком цього став її 20-ти хвилинний відеоальбом “Крымская фиеста” та звання Заслуженої артистки України. У програмі сольного концерту співачки – популярні хіти композиторів сучасності.

buybutton


18 квітня / Велика зала – Великопосний концерт

Великий піст – час зосередженості і зібраності, час для подолання власних недоліків. Великопосні піснеспіви – це той словесно-музичний простір, який сприяє людині в моральному сходженні. 18 квітня у Великому залі Харківської філармонії прозвучать пісні Великого поста і фрагменти святоотцівської спадщини. У концерті беруть участь різні хорові колективи міста Харкова – хор Свято-Покровського чоловічого монастиря, Півчі Трьохсвятительского храму, Хор Преображенського храму, і Хор Харківської духовної семінарії.

buybutton


19 квітня / Органна зала – Органна Одіссея ХХІ століття

У п’ятницю 19 квітня в Харківській філармонії — нова концертна програма цього сезону з органом, читцем та пісочною анімацією. Цього разу персонажами пісочно-органної епопеї став знаменитий персонаж давньогрецької епосу Одіссей. Цей герой найбільше відомий завдяки легендам про те, як він мандрував по морях, повертаючись з Троянської війни. У безсмертній поемі Гомера, яка називається по його імені «Одіссеєю», розповідається, які небезпеки і пригоди довелося випробувати цьому кмітливому героєві і його супутникам на бурхливих морях і невідомих берегах.

Наталія Антонова (художнє слово), Станіслав Калінін (орган), Вероніка Костюк, Вікторія Горбунова, і Нона Горбаченко (пісочна анімація) представлять слухачам філармонії свою версію безсмертного твору античності.

buybutton


20 квітня / Велика зала – Конкурс аргентинського танго

Танго – один з найбільш хвилюючих та емоційних танців. У ньому одночасно поєднуються стриманість характерів, строгість ліній і нестримна неприкрита пристрасть. Неймовірне свято аргентинського танго очікує харків’ян і гостей міста 20 квітня на сцені Харківської філармонії. Вперше у Харкові, в межах фестивалю «Sensation of tango»-2019 впродовж всього дня (з 11:00 до 19:00) відбудеться відкритий конкурс аргентинського танго та конкурс «Танго з зірками» (Харків) з судійством міжнародного рівня. Харківська філармонія запрошує всіх бажаючих доторкнутися до чарівної магії аргентинського танго!

Розподіл місць на цьому заході відсутній, тому можна зайняти будь-яке вільне місце.

Придбаний квиток діє впродовж всього дня , та надає можливість залишати та повертатися протягом часу проведення заходу ( з 11 до 19 години) без закріплення зайнятого місця.

buybutton


20 квітня / Органна зала – Симфонічна музика родом із Греції

В суботу 20 квітня з нагоди Дня Незалежності Греції на сцені органного залу Харківської філармонії відбудеться свято грецької музики у виконанні симфонічного оркестру філармонії під орудою маестро з цієї країни – Andreas Tselikas.

Диригент симфонічного оркестру м. Афіни Андреа Целікас заявив про себе на початку 2000-них, завоювавши перші премії на Міжнародному конкурсі диригентів «Wiener Meisterkurse» у Відні, Австрія. З 1998 року він регулярно диригує Афінським державним симфонічним оркестром, Державним симфонічним оркестром у м. Салоніки, Симфонічним оркестром грецького радіо і телебачення, Афінським муніципальним симфонічним оркестром. Він багато гастролює, а нещодавно він з великим успіхом дебютував в Бостоні (США).

На концерті в Харківській філармонії у виконанні симфонічного оркестру філармонії під орудою маестро прозвучать прем’єрні виконання творів грецького композитора Маноліса Каломіріса «Magic Herbs» та симфонія «Leventia». У концерті бере участь меццо-сопрано з Греції – Іріні Ціракідіс.

buybutton


21 квітня / Органна зала – Недільний концерт органної музики для дітей і батьків

Гордість Харківської філармонії — орган. Найновіший і найбільший концертний орган в Україні був встановлений в 2016 році. Майстри німецької фірми Alexander Shuke працювали з 9 ранку до 8 вечора шість днів на тиждень протягом місяця, щоб зібрати його. Вага цього гіганта становить кілька десятків тонн, а в конструкцію входить близько 5700 труб.

Денний органний концерт — це прекрасна можливість провести час із задоволенням і користю, послухати шедеври органної класики, і познайомитися з найвеличнішим музичним інструментом. Гідом в безмежному світі органної музики буде Станіслав Калінін.

buybutton


21 квітня / Органна зала – Золоті хіти Голлівуду

У неділю 21 квітня Харківська філармонія запрошує слухачів на концерт “Золоті хіти Голлівуду”. Провідні солісти та колективи філармонії виконають популярні хіти з американських кінофільмів та блокбастерів.

 
 
 
buybutton

Share.

Leave A Reply