fbpx

Концертний тиждень 12 – 18 листопада

0

14 листопада – Душі піднесений політ

На початку концертного тижня Харківська філармонія запрошує любителів камерної вокальної лірики на вечір романсу «Душі піднесений політ». Щирість, чуттєвість і емоційність – те що відрізняє цей жанр, який сформувався під впливом романтизму в першій половині ХIХ століття.

14 листопада Михайло Маркович (баритон) виконає романси Б. Фоміна, М. Шишкіна, М. Зубова, М. Харито, та інших композиторів.

buybutton


16 листопада – Концерт симфонічної музики

В п’ятницю 16 листопада в рамках Всеукраїнського ювілейного концертного туру на сцені Харківської філармонії виступить Національний Заслужений Академічний симфонічний оркестр України. Це один із найбільш відомих у Східній Європі симфонічних колективів. Він був створений 25 листопада 1918 року. З атку довгу історію існування з оркестром встигли виступити всесвітньо відомі диригенти – Євген Мравінський, Євген Свєтланов, Геннадій Рождественський, Курт Зандерлінг, Леопольд Стоковський, а також солісти – Артур Рубінштейн, Ісаак Стерн, Ієгуді Менухін, Давид Ойстрах, Святослав Ріхтер, Еміль Гілельс, Мстислав Ростропович, Леонід Коган, Монсеррат Кабальє, Хосе Каррерас, Гідон Кремер, Олег Криса, інші відомі музиканти.

Національний симфонічний оркестр України завжди був і залишається творчою лабораторію українських композиторів, диригентів і солістів. Перше виконання своїх творів довіряли оркестру Борис Лятошинський, Левко Ревуцький, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Іван Карабиць, інші вітчизняні автори.

Програма концерту в Харківській філармонії також переважно складається з творів українських композиторів – Б.Лятошинського, та М. Скорика. Також прозвучать симфонічні поеми європейських композиторів – Б.Сметани та Ф. Ліста.

buybutton


17 листопада – До дня народження органу “Alexander Shuke”

В листопаді 2016 року в новому органному залі Харківської філармонії зазвучав найбільший в Україні концертний орган німецької фірми Alexander Schuke. Вага цього велетня 40 тонн, а висота 15 метрів. Звукові можливості нового органу дуже широкі: 5700 труб максимальною довжиною 9 метрів, 4 мануали (клавіатури), 72 регістри (тембри), що в півтора рази більше ніж у старого органу, який знаходиться в Успенському соборі – все це справді вражає.

Наявність такого інструменту дає необмежені можливості виконання будь-якої музики найкращими органістами з усього світу. Лише за перший рік до Харкова з концертами приїжджали органісти з Італії, Франції, Латвії, Германії, Польщі.

У неділю запрошуємо разом відзначити День народження нового органу “Alexander Shuke” святковим концертом. У виконанні Станіслава Калініна прозвучать шедеври світової класичної музики.

buybutton


18 листопада – Piano 119

У недільний вечір філармонія запрошує слухачів на 3 частину концертного курсу «Piano 119: Гід по фортепіанній музиці XX-XXI ст.». Цього разу програма концерту присвячена 1960-1990 рокам. Цей період є вельми різноманітним для фортепіанної музики. Перш за все, мова йде про цілу епоху повоєнного авангарду, мабуть, найбільш неординарного і непередбачуваного за все ХХ століття. Новації, які стосувалися всіх без винятку інструментів, захопили і фортепіано.

Курс не вимагає спеціальної підготовки і проходить у формі живої розповіді, в якій фортепіанну музику представлено в контексті всієї культури епохи. У програмі – ключові і показові твори цього часу в живому концертному виконанні відомих піаністів. В третьому концерті циклу прозвучать твори Веберна, Булеза, Штокхаузена, Фелдмана, Лігеті, Сильвестрова, Крама, Загорцева, Куртага, Грабовського, Крамера.

buybutton

Share.

Leave A Reply