fbpx

Кінопоказ та концерт до Дня захисника України

0

22 вересня в Харківській філармонії з величезним аншлагом пройшов кінопоказ фільму “Сторонній” студії «Док.Кіно.Трансформація» та виступ симфонічного оркестру. А вже 14 жовтня відбудеться наступна кінозустріч – показ фільму із циклу програм «Метанойя» за романом Е.Гемінґвейя «По кому подзвін» і святковий органний концерт до Дня захисника України.

Автори проекту зазначають – “на цей раз мова йтиме про наболіле – війну, що неминуче змінює кожного, чийого серця вона торкається”. Для перегляду фільму запрошені ветерани ООС, волонтери, священики-капелани, сім’ї загиблих у війні.

У романі «По кому подзвін» показані різні моделі того, як людина поводить себе в критичних ситуаціях і долає страх. Немає універсальної формули, яким чином можна витримати жах смерті й зберегти свою душу, але певні орієнтири психології переможців 14 жовтня спробуємо відшукати разом. Слід зазначити, що ставлення до Гемінґвея в Радянському Союзі було схоже до маятника – від обожнювання до заборони. Його головний роман «По кому подзвін» влада багато років відмовлялась друкувати, бо чесно говорити про людину на війні ніхто в імперії зла не волів. Постколоніальний синдром із замовчуванням цього питання і намаганням створити вигляд, ніби проблема під контролем, зберігається й досі.

Чому люди їдуть на фронт? Як за кілька днів пережити ціле життя? Чи можна через любов сховатись від трагічної реальності? – про це та багато іншого дивіться у фільмі студії «Док.Кіно.Трансформація».

Кінопроект «Метанойя» – це оригінально екранізовані бесіди-інтерв’ю про класичні літературні твори та письменників XIX-XX ст., які журналіст Володимир Чистилін проводить із відомим священиком і філологом о. Віктором Маринчаком.

Неділя, 14 жовтня, о 18.30 органна музика, роздуми про війну і кінопоказ фільму «По кому подзвін» за однойменним романом Е.Гемінґвейя.

buybutton

Share.

Leave A Reply