fbpx

Із Бельгії з любов’ю: володар “музичного Оскара” виступить у Харківській філармонії

0

 

4 вересня на відкритті 90го концертного сезону на сцені Харківської філармонії виступить талановитий піаніст – Віталій Самошко. Він – єдиний український музикант, що став переможцем славнозвісного бельгійського конкурсу королеви Єлизавети (в 1999 р.). Такий успіх можна порівняти з отриманням премії “Оскар” для кінематографіста. Ставши останнім лауреатом конкурсу Єлизавети в ХХ столітті, піаніст закарбував своє ім’я в історії музичного мистецтва.

Тріумф молодого музиканта не був несподіванкою – до конкурсу Єлизавети талант Віталія вже помітили на низці інших престижних конкурсів, серед яких конкурси піаністів ім. Ф. Бузоні (1993 р., Італія), та ім. А. Рубінштейна (1998 р., Ізраїль). Досить скоро після свого запаморочливого успіху музикант емігрував до Бельгії, однак професійні музиканти, а також меломани нашого міста й досі пам’ятають, що перші кроки на професійному шляху талановитий піаніст зробив саме у нашому місті.

Віталій Самошко народився в 1973 році в Харкові. У віці п’яти років його талант помітили в Харківській спеціалізованій музичній школі-інтернаті. Пізніше піаніст продовжив навчання в Харківській консерваторії (нині – Харківський національний університет мистецтв імені І.П.Котляревського), а потім в Міжнародній фортепіанній академії «Incontri col Maestro» (Італія).

Зараз Віталій Самошко викладає в Гентській консерваторії (Бельгія). Він успішний музикант, який активно гастролює країнами Європи і в США. Талановитий харків’янин виступав з оркестрами світового класу, такими як оркестр Токійської філармонії, Люксембурзьким симфонічним оркестром, Національним оркестром Бельгії, Симфонічним оркестром Санкт-Петербурзької філармонії, Бетховенським оркестром та іншими. Для харківського виступу піаніст знайшов час в своєму гастрольному графіку між концертами у Бельгії та Германії.

На відкритті нового сезону в Харківській філармонії Віталій Самошко виконає Третій концерт Рахманінова для фортепіано з оркестром. Цей твір є однією з найвідоміших перлин світової фортепіанної музики, і разом з тим має репутацію одного з найважчих концертів в піаністичному репертуарі. Цікаво, що виконання саме цього концерту – з глибокою і зрілою рахманіновською лірикою у поєднанні з напруженими драматичними контрастами – принесло перемогу молодому Віталію Самошко в Бельгії в 1999 році.

Тож не дивно, що багато знавців і меломанів вважають Віталія Самошко одним з кращих виконавців музики Рахманінова, адже що завжди вражає в майстерності цього музиканта – це поєднання технічного блиску з глибоко осмисленим виконанням творів. Віталій Самошко завжди намагається проживати чужі п’єси як частину свого життя: “Що б я не грав, де б я не грав – я граю з любов’ю, я зростаюся з музикою, яку виконую” – каже музикант. Його інтерпретація відрізняється не тільки вдумливим ​​опрацюванням партитури, а й власним оригінальним баченням, що межує із виконавської зухвалістю. Харків’яни зможуть переконатися у цьому 4 вересня на відкритті 90го ювілейного концертного сезону Харківської філармонії.

buybutton

Share.

Leave A Reply