fbpx

Харківська філармонія відкрила 88-ий сезон

0
88сезон_Харківська філармонія відкрила 88-ий сезон.
Традиційно першою композицією став гімн Єврозоюзу – 9 симфонія Бетховена. У цьому сезоні музиканти обіцяють дивувати публіку купою прем’єр. Але найочікуваніша подія цїє осені – це, звичайно, відкриття органного залу. Повна зала людей різних поколінь. Хтось прийшов з квітами вже до улюблених артистів, а дехто тут вперше. Традиційно звучить 9 симфонія Людвіга ван Бетховена.
9-річна Аня Алфімова мріє стати музикантом. Зараз же дівчинка ходить з батьками майже на всі концерти філармонії.
Аня Алфімова, прихильниця Харківської обласної філармонії: “В органном зале раньше была церковь. Сюда приезжали много царей, королей. А теперь здесь слушают музыку. “
А ось ця пані – давня прихильниця харківських музикантів.
Елєонора, прихильниця Харківської обласної філармонії:” Вообще без музыки жить не могу, с самого детства. Очень люблю музыку и очень люблю нашу филармонию. Я их уважаю за то, что в самое трудное время они никуда не уехали, остались здесь и сохранили вот этот уголок культуры, который нам помогает выживать просто-таки в это трудное время. “
Цього року артисти обіцяють вразити публіку безліччю прем’єр. У тому числі і грою на органі. До слова, німецькі фахівці вже розпочали роботи з його налаштування.
Цієї осені музиканти переїдуть до нової зали. Вона більша та значно зручніша попередньої

 

88сезон1Oрганна зала в Успенському соборі на суботньому концерті заповнена вщерть. Послухати класичну музику до органної зали філармонії з батьками прийшла і Аня Алфімова. Дівчинка розповіла, що це вже не перший концерт, на якому вона побувала.

Анна Алфімова, 9 років

Я хожу в балетную школу и хожу на музыку. Хожу в филармонию слушать музыку. И занимаюсь музыкой на фортепиано.

Дев’ята симфонія Людвига ван Бетховена виконується у філармонії вже не перший рік. Але щоразу для цього потрібна максимальна віддача, -говорить художній керівник і диригент академічного хору. Мовляв, для кожного музиканта цей твір є завданням на все життя. До того ж, симфонія цікава тим, що в ній поєднується гра симфонічного оркестру та хору.

Андрій Сиротенко, художній керівник і головний диригент академічного хору ім. В. Палкіна

Симфонический оркестр и хор еще до Бетховена взаимодействовали довольно часто. Но именно в симфоническом жанре он был первым. Это было очень неожиданным. и именно после него это стало распространенным явлением. И композиторы-романтики использовали, и композиторы 20 века использовали. Непосредственно в симфоническом жанре хор.
Грандіозною подією цього сезону працівники філармонії називають відкриття нового органного залу. Мовляв, там можна буде виконувати низку творів, які в органній залі в Успенському соборі виконувати було неможливо. Зокрема, каже художній керівник, є мрія виконати другу та восьму симфонії Маляра. До нової зали ще треба звикнути, — говорять солісти.

Ігор Сахно, соліст філармонії

Появляется много разных возможностей, глаза сразу разбегаются, поэтому что-то конкретное сложно сразу сказать. Первое, что мне , как певцу хотелось бы, -это дать сольный концерт в таком зале. А там уже дальше разберемся.

88сезонЮрій Янко, директор Харківської обласної філармонії

Наверное, больше современной музыки хотелось бы играть. Мы могли бы играть больше музыки, где поместится больше хора, солистов, хотелось бы играть очень тонкую мухыку Маляра, Брукнера. Много музыки, которую мы, к сожалению, не сыграли еще. Ее всю сыграть невозможно, но хотелось бы много сочинений.

Моцарт, Бетховен, Шопен, і Шуберт, і Чайковський- це ті композитори, твори яких у Харківській філармонії звучатимуть завжди, -відзначив Юрій Янко. Бо щоразу відкриваєш їх для себе по- новому.

Світлана Маренич

По материалам сайта ОТБ


Share.

Leave A Reply