fbpx

Харківська філармонія прийматиме у своїх стінах міжнародний музичний фестиваль KharkivMusicFest

0

Харківська філармонія радо прийматиме у своїх стінах міжнародний музичний фестиваль KharkivMusicFest-2018, який відбуватиметься у нашому місту з 14 по 29 березня. В нашому концертному залі, відбудуться дві знакові події 21 та 27 березня.
Гала-концерт проекту «БАХ – 333», що відзначиться унікальною подією – створенням та концертом Фестивального оркестру з 20 найкращих музикантів-солістів з різних міст України та авторською джазовою програмою «Мирослав Скорик в стилі JAZZ» у рамках всеукраїнського туру на підтримку нового 16-ти трекового CD Маестро з однойменною назвою.

Харків – місто глибоких культурних традицій, а KharkivMusicFest – це новий формат, новий погляд, новий підхід, новий вимір фестивального руху в Україні. І починається він саме з Харкова.

KharkivMusicFest – безперечно фестиваль класичної музики, але його мета – показати, якою вона може бути різною. Джазовою чи авангардною. Виконаною у жанрі комедійного музичного-шоу чи такою, що звучить наживо у торгових центрах, на ринку, в аеропорту, на вокзалі чи навіть у метро.

Тож KharkivMusicFest – це 7 концертів музики на будь-який смак у 3-х концертних залах У програмі – симфонічні твори українських, європейських, американських композиторів у виконанні солістів і диригентів світового рівня з Австрії, Німеччини, Польщі, США та України – зі Львова, Києва, Дніпра, Одеси та Харкова. KharkivMusicFest – це також й низка спецпроектів: від святкування усім Харковом дня народження Йоганна Себастьяна Баха (333 роки), створення власного фестивального оркестру з 20 найкращих представників музичної еліти зі всієї країни до розмальованих місцевими художниками та дизайнерами піаніно.

KharkivMusicFest ініційований зіркою класичної музики світового масштабу, диригентом і піаністом, харків’янином Станіславом Христенко. Лауреат понад 30 міжнародних фортепіанних конкурсів в Італії, Іспанії, Японії, Кореї, Словаччині, Україні, Казахстані, США, володар престижного звання Steinway Artist презентує рідному місту і Україні безпрецедентний, майже двотижневий марафон, щоби запалити любов’ю до інтелектуальної музики насамперед молодь та об’єднати громаду навколо мистецьких подій.

21 березня – 333 роки від дня народження Йоганна Себастьяна Баха
19:00
«БАХ – 333»
«Оркестр солістів KharkivMusicFest»
Диригент – Іван ЧЕРЕДНИЧЕНКО (Дніпро)
Одна з найцікавіших акцій, яка відбуватиметься на KharkivMusicFest – «Бах-333».

Унікальний захід, який відбудеться в рамках KharkivMusicFest – створення Фестивального оркестру. Вперше в Україні втілиться в життя європейська традиція від її засновників – славетних диригентів Артуро Тосканіні і Клаудіо Аббадо. Реалізація такого проекту ставить KharkivMusicFest поряд з найвідомішими світовими музичними фестивалями.

У Харків з’їдуться 20 найкращих представників музичної еліти зі всієї країни для репетицій та спільного виступу у залі Харківської філармонії.

До складу струнного оркестру запрошені музиканти, які є міжнародновідомими артистами та виступають як у складі найкращих колективів України і як солісти на провідних вітчизняних та світових сценах.

Цього дня Бах звучатиме по всьому місту, навіть у кофейнях, пивних та у метро. Це буде найпопулярніший Бах у виконанні найкращих солістів України, дитячий Бах-марафон, Бах на фортепіано, скрипці, гобої і на органі вартістю в €1 млн. в найсучаснішому за акустикою органному залі України – Харківській обласній філармонії!

Цього дня саме Харків стане першім містом України, яке візьме участь у всесвітній акції “Бах в метро” (“Bach in the Subways”). 21-25 березня музиканти у багатьох містах світу гратимуть музику Баха у метро, і Україна нарешті долучиться до цієї красивої традиції.

Фестивальний оркестр KharkivMusicFest презентує програму з найпопулярніших творів Баха.

27 березня, 19:00
«Мирослав СКОРИК В СТИЛІ JAZZ»

Вперше у Харкові! Камерний оркестр «Академія» (Львів)
Солісти:
Мирослав ДРАГАН і Оксана РАПІТА, фортепіано (Львів)
Диригент – Мирослав СКОРИК

Автор безсмертної «Мелодії» Мирослав Скорик, у свій ювілейний рік, завітає на Kharkiv Music Fest з авторською джазовою програмою «Мирослав Скорик в стилі JAZZ» у рамках всеукраїнського туру на підтримку нового 16-ти трекового CD з однойменною назвою. Це – прецедент. Чи не вперше в історії української класичної музики – тур на підтримку диску.

Унікальність проекту полягає ще й в тому, що Маестро завжди сам диригує цю програму! Вона – ламає стереотипи про композиторів-корифеїв та розриває шаблони про академічну музику.

Легендарний композитор-класик високо цінує джазову музику, є її палким знавцем, грає сам і пише її. «Адже сьогодні, – говорить він, – спі¬віснують дуже різні види джазу – як імпровізаційний, так і зафіксований в нотах. Тому я імпровізую і пишу джазові твори». Скорик віртуозно об’єднує класичні традиції з джазовими ритмами, європейські джазові традиції з власною композиторською мовою, індивідуальними тембровими прийомами, щоби музику зрозуміли різні люди.

Твори Скорика з інтригуючими назвами: екстравагантні танці – «В іспансько-мавританському стилі», «Сумний блюз», «Канкан ніби зі старої грамофонної плити» або джазові парафрази творів Л. Бетховена – «Місячна соната», «Апасіоната», «До Елізи» і джазові п’єси «В народному стилі», «Нав’язливий мотив», «Приємна прогулянка» прозвучать у виконанні блискучого львівського фортепіанного дуету заслужених артистів України Мирослава Драгана і Оксани Рапіти за участю успішного віолончеліста Олександр Пірієва та у супроводі Львівського камерного оркестру «Академія».

До речі, Рапіта і Драган грають разом з 1994 року і є дуетом не лише на сцені, але й у житті, адже вони – подружжя! Можливо, саме в цьому секрет їх унікальної зіграності? Особливо, коли вони грають джазового Скорика у чотири руки. Відомо, що писати для двох фортепіано ду¬же складно, тому що необхідно розмістити, охопити фактуру двох інструментів, поєднати тембри, а Скорик робить це дуже майстерно, адже володіє багатьма стилями, асоціативними рядами і ефектно вплітає їх у фактуру фортепіано.

Легкість, гумор, шалений темп, «ламаний» ритм, пружні синкопи, ефектна динаміка та фінали, нарешті, кураж, без якого джаз – не джаз. Все це у концертах «Скорик в стилі JAZZ».

Усі, хто прийде на цю програму, зможуть не тільки послухати наживо джаз Скорика, але й взяти автограф на новому диску у самого Маестро.

Share.

Leave A Reply