fbpx

ХАРКІВ: шлях до свободи. Проект «Сестер ТЕЛЬНЮК» 18 листопада на сцені Харківської філармонії.

0

Проект «Шлях до Свободи» – це сценічне дійство, створене на основі музики «Сестер Тельнюк» та текстів з книжки «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву».

«Ви розгорнете цю книжку і не зможете закрити… Це писалося для друзів, це писалося для себе і не збиралося стати історією, але стало. Те, що ви прочитаєте у цій книжці потім не знайдете у жодному підручнику з історії, зазвичай це прогавлена історія, вона зникає безслідно – історія людських почуттів.» – написала у передмові до книжки «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву» Нобелівський лауреат з літератури Світлана Олексієвич.

Первинність текстів: «Я там був», «Я бачив убитого…», – написані такою ж людиною, як ти сам, людиною, якій віриш останньою вірою, людиною, що була Свідком історії.

«Від Євромайдану до АТО, від листопада 2013-го по літо 2014-го – ця книжка простежує, в хронологічній послідовності, зміну настроїв і глибинні психологічні трансформації в українському суспільстві. Колективний портрет «народження нації», що за дев’ять місяців пройшла шлях від мирного протесту до визвольної війни, складено з найпопулярніших за цей час дописів у соцмережах, інтернет-публікацій та фраґментів новинної стрічки.» – пише про книжку «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву» Оксана Забужко. Найяскравіші з цих дописів звучать зі сцени у політично-культурному проекті «Шлях до Свободи».

Цикл пісень «ТЕЛЬНЮК: #нашшевченко» був створений сестрами Тельнюк у цей самий період. Вірші Шевченка, що тримають над нами небеса в усі часи лихолить, війн, пожарів, – є правдивим посланням до «мертвих, живих та ненароджених». У супроводі симфонічного оркестру ці пісні – є потужною мистецькою складовою проекту.
За допомогою документальних свідчень та мистецького втілення проект дає можливість зрозуміти на чуттєвому рівні події, що відбувалися в Україні, почути «живий голос» народу, що відстоює свою Гідність, бореться за свою Свободу.

Учасники проекту:

  • Симфонічний оркестр Харківської філармонії, диригент – Юрій Янко
  • ТЕЛЬНЮК: Сестри
  • Григорій Гладій
  • Назар Стригун
  • Ескендер БЕКМАМБЕТОВ – кримсько-татарський скрипаль та композитор
Share.

Leave A Reply